DAJ CYNK

5 aplikacji dla Androida, które musisz mieć – część 72

Anna Rymsza (Xyrcon)

Aplikacje

5 aplikacji na Androida, które warto mieć
Sklep Play to kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych aplikacji czy dobrze wykonanych gier na Androida to niezłe wyzwanie. Dlatego co piątek dzielimy się naszymi znaleziskami i nowościami z Google Play, ze specjalnym naciskiem na wartościowe i użyteczne narzędzia, które warto mieć pod ręką.

Snowfall Live Wallpaper – Zrób sobie nastrój na ekranie głównym

Cena: 0 zł, reklama, niektóre efekty są płatne. Pobierz za darmo z Google Play

Snowfall Live Wallpaper dla Androida

Nie zawsze można mieć śnieg za oknem, ale zawsze możesz mieć padający śnieg na swoim telefonie. Co więcej, nie musisz iść na kompromis w sprawie tapety, bo ta aplikacja nałoży płatki śniegu na dowolny obrazek. Są tu oczywiście szablony z gotowymi obrazkami dla leniwych.

W ustawieniach apki można zdecydować, w jakim kierunku mają opadać płatki śniegu, z jaką intensywnością, jak duże mają być i czy mają być przezroczyste. Są tu też ustawienia muzyki w tle, ale nie sądzę, by ktoś chciał po nie sięgać. W aplikacji pojawia się reklama przy uruchomieniu, tapeta jest wyświetlana już bez przeszkadzania.

PhotoCut – Zrób własną pocztówkę albo ogłoszenie na Vinted

Cena: 0 zł, opcjonalny abonament. Pobierz z Google Play

PhotoCut dla Androida

Chcesz wystawić coś na Vinted bez pokazywania swojego pokoju? A może chcesz wkleić swoją twarz na kartkę świąteczną? Oba te zadania można łatwo wykonać w aplikacji PhotoCut. Apka daje możliwość wycięcia obiektu ze zdjęcia na kilka sposobów (zaznaczanie krawędzi, zaznaczanie koloru, odręczne „gumkowanie”, zaznaczanie kształtów) i pozwala podłożyć pod spód inne zdjęcie z galerii, darmowe zdjęcie stockowe lub jednolite tło. Są tu też naklejki i dodatkowe efekty.

Aplikacja sporadycznie wyświetla reklamę i ma kilka płatnych narzędzi i filtrów.

Throtly – Przesyłanie danych pod kontrolą

Cena: 0 zł. Pobierz za darmo z Google Play

Throtly dla Androida

Throtly to otwartoźródłowa aplikacja, pozwalająca ograniczyć prędkość przesyłania danych na telefonie oraz wprowadzić opóźnienia w odpowiedzi serwerów DNS i monitorować zapytania. Throtly wykorzystuje do tego framework VPN Androida.

Apka może się przydać programistom i użytkownikom, którzy chcą ograniczyć prędkość zużywania swojego pakietu gigabajtów, ale nie chcą całkiem odcinać się od sieci. Programiści mogą dzięki niej sprawdzić zachowanie swoich aplikacji, gdy jakość połączenia odbiega od ideału. W innych przypadkach to dobry sposób, by dobrowolnie nałożyć sobie „lejek”.

Zobacz: 5 aplikacji dla Androida, które musisz mieć – część 71

Flashsport – Skoki narciarskie, hokej i dwubój w jednej aplikacji

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

FLashsport – wiadomości sportowe dla Androida

Flashsport to aplikacja z wiadomościami sportowymi z różnych źródeł, zebranymi w jednym miejscu. Można w niej obserwować wiadomości na temat drużyn i zawodników indywidualnych w sportach od piłki nożnej po zupełnie nieznane. Są tu oczywiście sporty zimowe i wiadomości o polskich skoczkach z polskich źródeł.

Podoba mi się w niej możliwość zapisywania obserwowanych tematów i osób, a także możliwość zapisywania artykułów na później, jeśli akurat nie ma czasu na czytanie. Te same listy są dostępne także w przeglądarce, po zalogowaniu na konto. Z aplikacji można też korzystać bez logowania, tylko wtedy nie ma możliwości personalizacji (poza wyglądem oczywiście).

Shopee – Pierwsze święta z darmową dostawą i zniżkami

Cena: 0 zł. Pobierz za darmo z Google Play

Shopee (jak AliExpress) dla Androida

Shopee to relatywnie nowa w Polsce platforma do robienia zakupów, przypominająca pod wieloma względami AliExpress. Wspominam o niej, gdyż jej aplikacja pnie się w górę w polskich rankingach w Google Play. Wcześniej zdominowała już część Azji i Brazylię.

Co tu można kupić? Właściwie wszystko, do tego platforma oferuje darmową dostawę, kupony, masę przecen i Okazje Dnia. Warto też zajrzeć do niej 12 grudnia – tego dnia szykuje się spora wyprzedaż. Nietrafione zakupy można zwrócić, także za darmo, w ciągu 14 dni. Za zakupy zapłacisz, dopiero gdy sprzedający potwierdzi Twoje zamówienie i możesz skorzystać z polskich metod płatności, jak BLIK i Przelewy24.

Zobacz: Lista zakupów wraca do łask. Polecamy najlepsze aplikacje do planowania

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Google Play

Źródło tekstu: wł., Google Play