DAJ CYNK

5 aplikacji na Androida, które nie powinny Ci umknąć w tym tygodniu – część 28

Anna Rymsza (Xyrcon)

Aplikacje


Google Play to prawdziwa kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych, starannie wykonanych aplikacji bywa trudne. Stąd pomysł, by podzielić się z Wami naszymi znaleziskami – liczymy też na wasze opinie i propozycje.

Find a Grave – sentymentalna podróż po cmentarzach świata

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Nadchodzący Dzień Zaduszny to dobry pretekst, by zapoznać się z działalnością firmy Ancestry, która pomaga ludziom z całego świata dowiedzieć się więcej o ich korzeniach. Jednym z jej produktów jest darmowa aplikacja Find a Grave. To wyszukiwarka grobów rozsianych po świecie.

Find A Grave w Google Play

Wiele z nich zostało opatrzonych zdjęciami. Jeśli jeszcze go nie ma, możesz poprosić wolontariusza o fotografię. Jeśli to możliwe, Ancestry odtwarza całe drzewa genealogiczne rodzin. Wolontariusze dodają również zdjęcia osób do bazy, wycinki z gazet i transkrypcje nagrobków.

Baza zebrana przez Ancestry to głównie zapiski z USA Wysp Brytyjskich, obejmujące kroniki kościelne, gazety, dokumenty wojskowe i wiele innych. Nie brak też danych z innych krajów, w tym z Polski. Projekt jest moim zdaniem bardzo interesujący i choć aplikacja ma swoje wady, zasługuje na uwagę. Jeśli lubisz myszkować po archiwach, możesz też zostać wolontariuszem i pomóc innym w odkrywaniu ich korzeni.

InPost Mobile – otwórz paczkomat bez dotykania

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Pandemia zmusiła nas do zmiany nawyków i paczkomaty są w tej sytuacji na wagę złota. Korzystanie z nich nie wymaga już nawet dotykania panelu z przyciskami. Skrytkę ze swoją paczką możesz otworzyć zdalnie z pomocą aplikacji InPost Mobile. Kontakt z urządzeniem został ograniczony do niezbędnego minimum.

InPost Mobile dla Androida

Logowanie do aplikacji odbywa się na podstawie numeru telefonu i jednorazowego kodu SMS. Po zalogowaniu zobaczysz w InPost Mobile paczki, które na Ciebie czekają oraz historię przesyłek przypisanych do Twojego numeru telefonu. Ponadto znajdziesz tu mapę paczkomatów i powiadomienia.

Jak odebrać paczkę? Wystarczy dotknąć odpowiednią pozycję na liście paczek do odebrania, a następnie czerwony przycisk „otwórz skrytkę zdalnie”. Skrytka zostanie otwarta w ciągu kilku sekund. Tu znajduje się również historia podróży Twojej paczki, nawigacja do paczkomatu oraz możliwość udostępnienia danych odbioru komuś innemu.

Zobacz: 3 gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 3
Zobacz: 3 świetne gry i jedna karciana z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 2
Zobacz: 3 świetne gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 1

coigdzie.pl – teraz również z wydarzeniami online

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Czas pandemii to fatalny moment, by kręcić się po mieście, ale zostając w domu nie trzeba całkowicie rezygnować z kultury i sztuki. Mnóstwo wydarzeń przeniosło się do internetu i możemy brać w nich udział, zachowując bezpieczny dystans od innych. W aplikacji coigdzie.pl pojawiła się specjalna sekcja dla internetowych imprez, spotkań i seansów.

coigdzie.pl dla Androida

W aplikacji coigdzie.pl znajdziesz bardzo dużą bazę spotkań autorskich, koncertów, filmów udostępnionych za darmo, a nawet wirtualnych wycieczek po muzeach. Materiału jest mnóstwo i każdy powinien znaleźć coś dla siebie, niezależnie od wieku.

Oczywiście w aplikacji coigdzie.pl wciąż dostępna jest baza wydarzeń, które odbywają się stacjonarnie, informacje o wystawach oraz repertuar kin, a przy wielu z nich od razu znajdują się linki do zakupu biletów. W najbliższych tygodniach jednak lepiej zostać w domu dla własnego bezpieczeńśtwa.

Kanarek – nowe informacje o jakości powietrza

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Lada dzień spadną temperatury i sezon grzewczy się rozkręci. Razem ze zmianą pogody pogorszy się jakość powietrza w Polsce. Informacje o tym znajdziesz w aplikacji Kanarek – jednej z najlepszych polskich aplikacji z informacjami o smogu.

Kanarek (jakość powietrza) dla Androida

Kanarek ma dwa zastosowania. Po pierwsze, możesz na bieżąco sprawdzić jakość powietrza w swojej okolicy. Dane możesz zobaczyć na mapie lub na wykresach. Po drugie, możesz otrzymywać powiadomienia, jeśli jakość powietrza spadnie poniżej określonego poziomu. To doskonała funkcja dla alergików i lubiących uprawiać sport na zewnątrz. Kanarek potrzebuje do tego dostępu do lokalizacji.

Kanarek pobiera dane ze 150 stacji GIOŚ, a także ze stacji prywatnych (Look02, Syngeos i inne). Informacje o zanieczyszczeniach są podawane z podziałem na gazy i cząstki stałe. Osobno podawane jest stężenie tlenku węgla, pyłów PM10 i PM2,5, benzenu, dwutlenku azotu i innych.

ClipDrop – banalnie proste wycinanie przedmiotów z AR

Cena: 0 zł w sieci lokalnej, 40 dolarów za roczny abonament w chmurze. Pobierz z Google Play

ClipDrop to najłatwiejszy sposób, by przenieść przedmiot ze zdjęcia na cyfrowy obraz. Telefonem robię zdjęcie przedmiotu i od razu wysyłam tę rzecz na pulpit. Wymaga to instalacji aplikacji na telefonie i na komputerze. Warto. Oszczędzam dzięki temu mnóstwo czasu, bo nie muszę zajmować się wycinaniem tła ze zdjęć.

Clipdrop dla Androida

ClipDrop wymaga logowania na to samo konto na komputerze i na telefonie oraz by oba urządzenia były w jednej sieci lokalnej. Aplikacja ma trzy tryby pracy. Może wycinać tło zza przedmiotów, może rozpoznawać tekst i zapisywać go jako notatkę tekstową, a może też działać jako skaner zdjęć.

Aplikacja ClipDrop ma także wbudowany dysk w chmurze, na którym możesz zapisywać swoje notatki i wycięte obiekty. Za nieograniczoną przestrzeń trzeba płacić abonament. Jeśli jednak chcesz tylko przesyłać informacje w sieci lokalnej, możesz to robić zupełnie za darmo.

Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 27
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część ​​​​​​26
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 25
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 24
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 23

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.