DAJ CYNK

Napraw Intel Core i9 za 30 zł. To serio działa!

Przemysław Banasiak

Testy sprzętu

Naprawiamy procesor Intel Core i9 za jedyne 30 złotych
Podsumowanie i ocena

Thermalright BCF to szalenie prosty i bardzo tani dodatek do zestawów komputerowych, które korzystają z procesora Intel Core 12. generacji (lub już niedługo Intel Core 13. generacji). Dla posiadaczy AMD Ryzen jest bezużyteczny. Rozwiązuje on problem, który zarówno Intel, jak i producenci płyt głównych zdają się ignorować. Mowa o wyginaniu CPU i/lub laminatu w jego okolicach. To zaś pogarsza kontakt z chłodzeniem i skutkuje wyższymi temperaturami pod obciążeniem. Prócz tego może mieć wpływ na stabilność pracy PC, zwłaszcza w przypadku podkręcania.

Jakość wykonania jak na cenę 25 - 50 złotych stoi na wzorowym poziomie. Trudno się tutaj do czegokolwiek przyczepić. Zwłaszcza, gdy identyczne rozwiązanie od Thermal Grizzly wyceniono na ponad 200 złotych. W zestawie z metalową ramką dostajemy wszystko co potrzebne do jej montażu, czyli klucz imbusowy oraz dobrą pastę termoprzewodzącą. Jest nawet instrukcja, ale...

No właśnie, instrukcja jest po chińsku, a więc dla większości z europejskich konsumentów jest bezużyteczna. Sam montaż Thermalright BCF jest prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Potrzeba jednak cierpliwości i wyczucia. Nierówne dokręcenie lub zbyt mocne dokręcenie śrub może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.

Naprawiamy procesor Intel Core i9 za jedyne 30 złotych

Czy Thermalright BCF działa? Tak! Temperatury naszego Intel Core i9-12900K zauważalnie spadły. Zarówno na ustawieniach fabrycznych, jak i po OC. Mowa jednak o kilku, a nie kilkunastu stopniach Celsjusza. Tym samym to rozwiązanie dla posiadaczy wydajnych układów chłodzenia, fanów podkręcania czy zestawów Small Form Factor. Przeciętny Kowalski, który kupił gotowy zestaw komputerowy nie ma tutaj raczej czego szukać. Tak czy siak w ten cenie nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam to rozwiązanie.

Thermalright BCF

Ocena: 9,5/10

Zalety:

  • Rozwiązuje problem Intel Core 12. i 13. generacji
  • Wzorowa jakość wykonania
  • Dobry zestaw akcesoriów
  • Bardzo niska cena

Wady:

  • Instrukcja w języku chińskim

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis/Przemysław Banasiak, Thermalright

Przewiń w dół do następnego wpisu