DAJ CYNK

Xiaomi przyłapane na kradzieży prac artysty zatrudnionego przez LG

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9475

Promując swoje urządzenia w Hiszpanii, firma Xiaomi przypadkiem użyła prac artysty 3D. Na domiar złego to artysta, który współpracuje z LG. Sprawę udało się jednak sprawnie załatwić.

Na hiszpańskiej stronie internetowej Xiaomi pojawiły się grafiki do złudzenia przypominające prace Petera Tarka. Artysta swoje instalacje stworzył w maju 2018 roku, a podobne prace tworzył też na zlecenie LG.

Zobacz: Xiaomi pokazuje wnętrze modelu Mi 9T

Na początek spójrzmy na oryginalną pracę artysty:

A tak wygląda obraz Xiaomi:

Zobacz: Xiaomi naśmiewa się z wcięć w ekranie telefonów. Humorystyczny sposób na promocję Mi 9T

O całej sprawie pisze portal The Verge, który zauważa, że to nie pierwszy raz kiedy Xiaomi luźno podchodzi do wykorzystywania nie swoich prac. Przytacza tutaj przykład tapety zmieniającej się wraz z porą dnia, wykorzystanej do promocji smartfonów Mi 9, która wygląda tak:

A tak wygląda zmieniająca się tapeta systemu MacOS:

Jestem w 100%pewien, że wykorzystali moje prace, ponieważ wszystko pasuje idealnie, zmieniali tylko nasycenie i retuszowali kilka elementów, aby nie było to tak oczywiste

- powiedział Peter Tarka.

W tym przypadku firma Xiaomi zachowała się jednak bardzo elegancko. Pracownik, który wykorzystał prace artysty bez pytania został zawieszony, a chiński producent przeprosił Tarka za bezprawne wykorzystanie jego dzieła. Grafika oczywiście zniknęła ze strony internetowej Xiaomi.

Zobacz: Telefony Xiaomi będą mieć szufladę z aplikacjami, czyli klasyczne Menu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: theverge; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu