DAJ CYNK

Telefony Xiaomi będą mieć szufladę z aplikacjami, czyli klasyczne Menu

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 25856

System MIUI obecny w smartfonach Xiaomi, jest znany z tego, że wszystkie aplikacje są w nim rozmieszczone na pulpitach. Nie ma tutaj klasycznego Menu, czyli szuflady aplikacji. Nowa wersja systemu to zmieni.

MIUI to system, który czerpał co najlepsze z Androida, dodając do tego elementy iOS. I podobnie jak system Apple'a oraz EMUI Huaweia, nie miał klasycznego Menu uruchamianego przyciskiem u dołu ekranu lub też rozwijanego, co pojawia się obecnie np. w Motorolach lub Samsungach.

Zobacz: Xiaomi zamyka program MIUI Global Beta. Wina leży po stronie użytkowników

Klasyczne Menu na moment pojawiło się w modelu Pocophone F1, ale było tylko częścią interfejsu przygotowanego dla tego modelu. Nowa wersja MIUI, zgodnie z najnowszymi wersjami oprogramowania (wersja 4.10.6.1025-06141703) jakie wyciekły do sieci, będzie posiadać taką opcję w standardzie.

Zobacz: Test telefonu Xiaomi Pocophone F1. Chiński producent udowadnia, że średniopółkowy smartfon może konkurować z flagowcami

Taka decyzja ze strony Xiaomi wynika zapewne z próśb użytkowników. W tym momencie najlepszym posunięciem ze strony producenta byłoby zaoferowanie wyboru dotychczasowego układu aplikacji lub klasycznego Menu. Takie rozwiązanie sprawdza się w smartfonach choćby LG i Huaweia.

Zobacz: Xiaomi przedstawia listę telefonów, które dostaną aktualizację do Androida Q jeszcze w tym roku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: XDA Developers; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu