DAJ CYNK

Xiaomi zamyka program MIUI Global Beta. Wina leży po stronie użytkowników

orson_dzi

Sprzęt

Zbyt duża popularność oraz niecierpliwi użytkownicy - to główne przyczyny zakończenia programu MIUI Global Beta, który pozwala na przetestowanie nadchodzących wersji oprogramowania dla smartfonów Xiaomi.

Program MIUI Global Beta, podobnie jak program Android Beta, pozwala użytkownikom na przetestowanie wczesnej, testowej wersji nadchodzącego oprogramowania. Tego typu programy są w domyśle tworzone z myślą o zaawansowanych użytkownikach, którzy wiedzą i rozumieją, że nie jest to finalna wersja oprogramowania i zdają sobie sprawę z tego, że nie wszystkie funkcje smartfonu będą działać prawidłowo. Właśnie po to są tworzone testy, aby gotowy produkt był wolny od błędów.

Zobacz: Xiaomi przedstawia listę telefonów, które dostaną aktualizację do Androida Q jeszcze w tym roku

Tymczasem rosnąca popularność smartfonów Xiaomi, w połączeniu z coraz prostszą instalacją oprogramowania w wersji beta, doprowadziły do sytuacji, w których za testową wersję oprogramowania brały się osoby nie do końca świadome tego, co instalują. Dodatkowo pojawiały się osoby, które nie zamieniały oprogramowania w wersji beta na finalną, nawet jak już była dostępna. To z kolei prowadziło do festiwalu narzekań niezadowolonych użytkowników - Zainstalowałem i nie działa. Zróbcie coś!

Zobacz: Xiaomi Mi 9T trafia do globalnej sprzedaży. Ekran 6,39 cala, Snapdragon 730 i aparat 48 Mpix

Dlatego też programu MIUI Global Beta zostanie zamknięty z dniem 1 lipca 2019 roku. Xiaomi obiecuje, że w zamian postara się częściej udostępniać nowe, stabilne wersje oprogramowania, z pominięciem wersji beta.

Zobacz: Xiaomi Mi band 4 - kolorowa kontynuacja najpopularniejszej smart-opaski

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Mi.com; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu