DAJ CYNK

The Wall Street Journal: amerykański Departament Sprawiedliwości prowadzi sprawę karną przeciwko firmie Huawei

17.01.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2952

Ważne 1

0

W Stanach Zjednoczonych Huawei oskarżany jest nie tylko o szpiegostwo. Jak podaje The Wall Street Journal, Departament Sprawiedliwości USA prowadzi przeciwko chińskiej firmie postępowanie karne za rzekomą kradzież tajemnic handlowych.

W 2014 roku amerykański T-Mobile płacił chińskiemu producentowi za produkcję telefonów na potrzeby własnej sieci. Podczas tej współpracy pracownicy Huaweia korzystali z jednego z robotów należących do T-Mobile, o nazwie "Tappy". Zgodnie z pozwem złożonym przeciwko chińskiej firmie, pracownicy ci nie tylko ukradli informacje o robocie, ale także wzięli sobie napiwek w postaci maszyny, która była używana w testach.

Robot "Tappy" (źródło: androidauthority.com)

Sąd w Seattle wydał w 2017 roku wyrok korzystny dla T-Mobile i przyznał operatorowi 4,8 mln dolarów odszkodowania za naruszenie umowy przez firmę Huawei. Na początku kierownictwo chińskiego producenta kwestionowało wyrok, ale później przyznało, że pracownicy firmy działali niewłaściwie.

Jak podaje The Wall Street Journal, pozew z 2014 roku rozpoczął dochodzenie Departamentu Sprawiedliwości USA w sprawie rzekomej kradzieży tajemnic handlowych amerykańskiej spółki. Federalne śledztwo jest podobno w zaawansowanym stadium rozwoju i wkrótce może skutkować aktem oskarżenia przeciwko firmie Huawei.

Zobacz: Huawei nie szpieguje dla chińskiego rządu - powiedział założyciel firmy
Zobacz: Jaka przyszłość przed Huawei w Polsce? Eksperci: utrata wizerunku, spadek cen, a nawet rządowa blokada
Zobacz: Czy Polska zrezygnuje z usług Huaweia przy budowie sieci 5G? Jeszcze za wcześnie na taką decyzję, ale sprawa jest badana

Źródło tekstu: The Wall Street Journal

Przewiń w dół do następnego wpisu