DAJ CYNK

T4B chce upadłości Klucz Mobile. Denis Morozov miał przekazać klientom sieci nieprawdziwe informacje

Lech Okoń

Wydarzenia

Z początkiem marca przestała działać strona Klucz Mobile, a pod jej adresem pojawiło się oświadczenie T4B (dostawcy platformy MVNE), że z powodu długów Klucz Telekomunikacji, zakończona została z nią współpraca. Po chwili interweniował Denis Morozov, prezes sieci informując, że to tylko usterka przy zmianie platformy, jak jednak dziś przekazała T4B, ta usterka to już ponad 90 tys. zł.

Niepokojący komunikat ze strojny spółki T4B, która m.in. zarządzała obiegiem dokumentów, wymianą kart SIM czy też obsługą klientów poprzez konta na stronie sieci, szybko zniknął. Gdy tylko Klucz Telekomunikacja odzyskał kontrolę nad domeną, zastąpił go następujący komunikat:

Szanowni Klienci! W związku ze zmianą platformy, nasza strona www jest chwilowo niedostępna. Wszelkie informacje znajdą Państwo na naszym Facebook. Przepraszamy za utrudnienia!

I rzeczywiście, po długiej przerwie, 12 marca strona Klucz Mobile wróciła i wróciła tym samym kontrola nad jego 37 tys. aktywnych kart SIM. Wygląda na to, że start nowej platformy dodatkowo dolał oliwy do ognia.

Cisza przed burzą

Swój udział w sprawie miał poświęcony operatorom wirtualnym blog mvno-gsm.pl, który najpierw 6 grudnia opublikował oświadczenie Denisa Morozova, prezesa sieci we wpisie Co dalej z KLUCZ Mobile? Jest uspokajający komunikat prezesa operatora Denisa Morozova. Oświadczenie Klucz Telekomuniakacja dziś jednak wyparowało ze strony, a link przekierowuje na nowy tekst - tym razem z oświadczeniem spółki T4B.

Dziwić może nagłe usunięcie oświadczenia jednej ze stron (i smucić z racji, że nie doczekaliśmy się podobnego dla Telepolis), zapytaliśmy się więc co było przyczyną takiej decyzji. Jacek Krajza, redaktor naczelny mvno-gsm.pl, przekazał nam następującą odpowiedź:

We wtorek 12 marca wszedłem w posiadanie informacji popartych dokumentami, które wskazują, że oświadczenie prezesa Klucz Telekomunikacja Sp. z o.o. może bezpodstawnie godzić w wizerunek legalnie działającej firmy, jak również wprowadzać w błąd klientów operatora. W związku z tym – jako redaktor naczelny bloga – postanowiłem usunąć oświadczenie prezesa Klucz Telekomunikacja Sp. z o.o. do czasu przekazania mi jakichkolwiek dowodów na poparcie tez wygłoszonych w przesłanym mi oświadczeniu.

Musicie przyznać, że zrobiło się ciekawie, najwyższa więc pora na danie główne...

Czas zamknąć Klucz Mobile

Spółka T4B uważa, że w (skasowanym) oświadczeniu Denisa Morozova przedstawiono nieprawdziwe informacje i pomówienia. Na dzień 8 lutego Klucz Telekomunikacja miała 90.153,58 zł zaległych zobowiązań wobec T4B, po tym jak od kilkunastu miesięcy sieć nie reguluje terminowo płatności.

W sierpniu 2018 roku prezes Klucz Telekomunikacja miał uznać ponad 6-miesięczną zaległość i zadeklarować spłatę długu do końca roku. To jednak nie nastąpiło i obecna zaległość to już ponad 9 pełnych okresów rozliczeniowych, zaś odłączenie strony internetowej Klucz Mobile platformy było objawem bezradności T4B na poczynania dłużnika. Jak dodaje MVNE - Klucz Telekomunikacja nigdy nie narzekał na jego ceny, pozytywnie oceniając jakość usług spółki.

Upadłość za 4, 3, 2... albo i nie

Jak przekazuje T4B, trwają przygotowania wniosku o ogłoszenie upadłości spółki Klucz Telekomunikacja. Za wcześnie jest jednak orzekać, czy liczący 37 tys. aktywnych kart SIM (o zasięgu Plusa) Klucz Mobile rzeczywiście zniknie z rynku, podobnie jak wcześniej takie marki MVNO jak Mobilking, GaduAir czy mBank Mobile.

Na stronie Klucz Mobile wita nas nowy, lekki layout, który nie wygląda już jak narysowany w aplikacji Paint, są wszystkie cenniki i regulaminy. Wygląda to trochę jak nowy początek. A choć T4B twierdzi, że Klucz Telekomunikacja nigdy nie narzekał na jego usługi, to może jednak miał ku temu powód (m.in. dawny wygląd strony internetowej)?

Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź Klucz Telekomunikacja na zarzuty T4B i mimo wszystko liczymy na osiągnięcie porozumienia. Szkoda byłoby kolejnego MVNO.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: mvno-gsm.pl, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu