DAJ CYNK

T-Mobile w Stanach Zjednoczonych startuje z ofertą 5G. Zasięg obejmie 200 mln potencjalnych klientów

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4773

T-Mobile w Stanach Zjednoczonych startuje z ofertą 5G

Amerykańska komisja łączności FCC zaaprobowała warte 26,5 mld USD przejęcie sieci Sprint przez T-Mobile, co w rezultacie pozwoli wdrożyć Magentowym nową, konstruowaną już od dłuższego czasu ofertę usług 5G. Mimo że pierwotnie start sieci w nowym standardzie planowany był na kilka miesięcy później, już 6 grudnia za Oceanem T-Mobile udostępni 5G, obejmując zasięgiem 200 milionów potencjalnych klientów. 

Sieć 5G w amerykańskim T-Mobile będzie działać w pasmach 600 MHz, 2.5 GHz, 28 GHz i 39 GHz. Do końca roku ma objąć zasięgiem 5 tysięcy miast Stanów Zjednoczonych, co przekłada się na 200 milionów potencjalnych klientów, którzy będą mogli skorzystać z tej oferty.  Od sieci Spirnt operator pozyskał częstotliwości 2,5 GHz.

Zobacz: Z 5G na Brooklyn... Verizon startuje z piątą generacją w Nowym Jorku
Zobacz: Orange uruchamia sieć 5G w Rumunii. Nie, to nie są testy...

Nie wiadomo jeszcze, jakie dokładnie prędkości zaoferuje T-Mobile w paśmie 600 MHz, jednak nie będą one spektakularnie wyższe, niż oferuje standard LTE. Wcześniej operator przewidywał, że średnia prędkość 5G w tym paśmie osiągnie wartość 60 - 70 Mbps, w porównaniu do ok. 35 Mbps, jakie teraz oferuje sieć w LTE. Maksymalna przepustowość może natomiast sięgnąć kilkuset Mbps. Wykorzystanie pasma 600 MHz pozwoli na zdobycie dużego zasięgu przy relatywnie niewielkiej liczbie przekaźników. 

T-Mobile w Stanach Zjednoczonych startuje z ofertą 5G

Operator rozbudowuje jednocześnie sieć w szybszych pasmach 28 GHz i 39 GHz, które jednak wymagają większych nakładów na budowę infrastruktury i są łatwiejsze do tłumienia. Z tych zakresów mogą już korzystać mieszkańcy sześciu miast: Nowego Jorku, Los Angeles, Las Vegas, Dallas, Cleveland i Atlanty, chociaż z mapy pokrycia 5G wynika, że zasięg w tych miastach obejmuje tylko niektóre dzielnice i ciągi ulic. 

Zobacz: W Chinach oficjalnie wystartowała sieć 5G

Klienci otrzymają  do wyboru dwa modele smartfonów obsługujące nowy standard: Samsunga Galaxy Note10+ 5G oraz OnePlus 7T Pro 5G McLaren

Do 2024 roku T-Mobile zamierza zapewnić klientom prędkości w 5G dochodzące do 450 Mbps, przy czym 90% Amerykanów w zasięgu T-Mobile będzie mogło korzystać w 5G z prędkości 100 Mbps i wyższych.

Zobacz5G w Lublinie - sprawdziliśmy możliwości Orange [wideo]
Zobacz: 5G w sieci Orange - testujemy prędkość, zasięg i użyteczność

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu