DAJ CYNK

Z 5G na Brooklyn... Verizon startuje z piątą generacją w Nowym Jorku

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6895

Verizon uruchamia sieć 5G w Nowym Jorku

Za niecały tydzień Nowy Jork dołączy do grona amerykańskich miast, w których ruszy sieć 5G operatora Verizon. Zasięgiem objęty zostanie duży obszar miasta, nie tylko centrum i miejsca, gdzie skupiają się biznes i finanse, ale także dalsze okręgi, jak Brooklyn czy Bronx.

Verizon buduje swoją sieć 5G w Stanach Zjednoczonych już od paru miesięcy, co było poprzedzone dwuletnimi testami. W tej chwili zasięg sieci piątej generacji tego operatora obejmuje już 10 miast USA, jednak zabrakło wśród nich jednej z największych aglomeracji na świecie i miasta o gigantycznym potencjale na usługi 5G. Nowy Jork to jedna ze światowych stolic biznesu, finansów i handlu, to także miasto nauki i nowych technologii, a więc zapotrzebowanie na szybkie sieci w nowym standardzie może być tam przeogromne,  

Zobacz: Huawei domaga się od amerykańskiej sieci Verizon miliarda dolarów za naruszenie ponad 230 patentów
Zobacz: Samsung Galaxy S10 5G przekracza prędkość 1 Gb/s w sieci Verizon. PUBG pobrane w 26 sekund

Nie ma się jednak co dziwić takiemu opóźnieniu - operatorom łatwiej jest wdrożyć rozwiązania technologiczne, jak 5G, w mniejszych miastach z mniejszą liczbą ludności, za to Nowy Jork o populacji 8,5 mln stanowił poważniejsze wzywanie.

Wygląda jednak na to, że Verizon poradził sobie z tym, a usługi 5G będą dostępne tam od 26 września. Sieć piątej generacji obejmie Manhattan, Brooklyn, Bronx i Queens, czyli cztery z pięciu głównych okręgów Nowego Jorku. Sieć 5G nie dotrze za to na razie do położonego dalej, bardziej podmiejskiego Staten Island.

Operator wykorzystuje pasma fal milimetrowych (mmWave) 28 GHz i 39 GHz. W ofercie sieci Verizon dostępne są trzy smartfony w nowym standardzie: LG V50 ThinQ 5G, Samsung Galaxy Note Plus 5G i Samsung Galaxy S10 5G.

Wcześniej w Nowym Jorku swoją sieć 5G uruchomił operator T-Mobile, jednak zasięg ma stosunkowo niewielki, bp obejmuje zaledwie część Manhattanu.

Zobacz: Nowa Motorola RAZR istnieje i zmierza do amerykańskiej sieci Verizon
Zobacz: Verizon: Ekstremalne testy łączności 5G firmy Ericsson
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Pixabay.com

Źródło tekstu: Android Central

Przewiń w dół do następnego wpisu