DAJ CYNK

Skrót wydarzeń - 24. września

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2148

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 24. września 2008 roku.

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 24. września 2008 roku.

Od 24. września rozszerzone zostało portfolio zestawów Simplus z telefonem, nowe modele to: Sagem my511X w cenie 179zł oraz Nokia 5200 w cenie 359zł (ceny brutto). Każdy zestaw zawiera kartę SIM z numerem wraz z limitem początkowy 18zł do wykorzystania na usługi.

26. września do oferty Play powraca telefon LG KU990 Viewty. Korekta cenowa dotyczy również Samsung GT-S7330 oraz Sony-Ericsson K850i.

Parlament Europejski (PE) przyjął tzw. pakiet telekomunikacyjny, który m.in. zwiększa prawa konsumentów na rynku telekomunikacyjnym, a także dotyczy numeru alarmowego 112, ochrony danych osobowych i tzw. dywidendy cyfrowej. Szerzej pisaliśmy o tym wczoraj w tej wiadomości. Pakiet telekomunikacyjny trafi teraz pod obrady rządów państw członkowskich UE, a następnie ponownie do PE, gdzie odbędzie się jego drugie czytanie.

Netia podtrzymuje, że w tym roku przeznaczy łącznie ok. 60 mln zł na akwizycje lokalnych sieci ethernetowych, co oznacza, że może na ten cel przeznaczyć jeszcze 50 mln zł, wynika z wypowiedzi prezesa Mirosława Godlewskiego. Operator rozmawia z podmiotami większymi niż przeciętne. Według przedstawicieli spółki, do tej pory, w przypadku takich transakcji, Netia płaciła przeciętnie ok. 950-1000 zł za jednego klienta.

Przeglądarka Skyfire w wersji beta 0.8 dla Windows Mobile jest już dostępna do pobrania dla wszystkich chętnych, którzy zarejestrują się na stronie. Dla urządzeń z systemem Symbian przeglądarka dostępna jest w wersji 0.6.
Programiści chwalą swój produkt przede wszystkim ze względu na sposób wyświetlania stron, zgodny z układem znanym z komputerów. Wstępnie wyświetloną stronę można następnie powiększać, dla wygodniejszego czytania tekstu. W odwzorowywaniu stron nie pominięto obsługi ani pełnego Flash-a, ani AJAX-ów i tym bardziej skryptów Java.

Acer planuje wejść na rynek smartfonów ze swoim pierwszym produktem w pierwszym kwartale 2009 r. Na początku jego urządzenie trafi na rynek Europy zachodniej oraz Rosji. Zwiększeniu ulegnie także liczba osób w dziale telefonów biznesowych - do końca roku zatrudnionych ma być tam 500 osób. W marcu Acer kupił firmę ETEN, producenta smartfonów opartych Windows Mobile.

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu