DAJ CYNK

[Aktualizacja] Rebtel wycofuje się z Polski, zaledwie pół roku od wejścia na rynek

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 13220

W czerwcu bieżącego roku szwedzki operator wszedł na Polski rynek. Oferta sieci była na początku dostępna dla mieszkańców Wrocławia, by później mogli z niej skorzystać mieszkańcy każdego zakątka w Polsce. Wychodzi na to, że po pół roku Rebtel Polska kończy działalność.

Wygląda na to, że szwedzki operator Rebtel nie spotkał się w Polsce ze zbyt dobrym przyjęciem. Jak inaczej można tłumaczyć decyzję o wycofaniu się z naszego rynku zaledwie po pół roku działalności? O zakończeniu działalności Rebtel Polska informuje komunikat na oficjalnej stronie operatora, w którym czytamy, że operator nie przyjmuje już nowych zgłoszeń, a dotychczasowi użytkownicy sieci zostali o zaistniałej sytuacji poinformowani mailowo.

Poprosiliśmy przedstawiciela Rebtela o komentarz w powyższej sprawie. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź na nasze pytanie, podzielimy się nią z naszymi Czytelnikami.

Dziękujemy naszemu Czytelnikowi o imieniu Michał za informację.

Aktualizacja:

Otrzymaliśmy oficjalny komunikat w powyższej sprawie. Rebtel Polska całkowicie zamknie swoją działalność w Polsce w styczniu 2019 roku. Do 3 stycznia przyszłego roku użytkownicy sieci mogą liczyć na wsparcie marki oraz wszelkie informacje, jakie są potrzebne do przeniesienia numeru do innego operatora.

Głównym powodem decyzji centrali spółki o wyjściu z Polski jest koncentracja na nowych usługach finansowych w USA. Razem ze strategicznym przekształceniem swojego technicznego partnera MVNE, wszystko to przyczyniło się do decyzji o zamknięciu działalności w Polsce i zakończeniu świadczenia usług na polskim rynku.

– Jest nam bardzo przykro z powodu niekomfortowej sytuacji, w jakiej stawiamy naszych klientów, podejmując decyzję o zamknięciu naszej działalności telekomunikacyjnej w Polsce i tym samym zaprzestaniu świadczenia usług na polskim rynku. Obecnie koncentrujemy działania całego zespołu, aby pomóc naszym użytkownikom przenieść numery telefonów do wybranych przez nich operatorów – powiedział Jonas Lörnell, Head of Rebtel Poland.

- Jesteśmy dumni z tego, że byliśmy częścią polskiego rynku telekomunikacyjnego i że udało nam się zrewolucjonizować myślenie o dostarczaniu usług dla klientów. Nasze przygoda w Polsce była genialnym doświadczeniem i będzie używana przez nas jako punkt odniesienia przy uruchamianiu usług na innych rynkach - dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie i zaufanie, jakim obdarzyli nas nasi użytkownicy, fani i ambasadorzy.

Zobacz: Rebtel tłumaczy problemy z przenoszeniem numerów. Znamy przyczyny wydłużonego czasu oczekiwania
Zobacz: [Aktualizacja] Rebtel wkracza do kolejnych polskich miast
Zobacz: Szwedzki operator Rebtel debiutuje w Polsce, Wrocław jako pierwszy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Rebtel, wł

Tagi: rebtel
Przewiń w dół do następnego wpisu