DAJ CYNK

Prezes Huawei: chiński rząd nie ma wpływu na działalność firmy

04.07.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5573

Ważne 1

0

Rząd Chin nie ma wpływu na działalność firmy i technologiczny gigant sam zawsze skutecznie sobie radzi ze swoimi problemami - podkreślił prezes Huaweia Ren Zhengfei w wywiadzie dla CNBC. Tegoroczne dochody koncernu, nawet jeśli miałyby być niższe niż zakładane, powinny pozostać na poziomie około 100 mld USD, a fundusze na badania i rozwój nie zostaną zmniejszone.

Podczas programu CNBC Business Day wyemitowany został wywiad z dyrektorem generalnym firmy Huawei Renem Zhengfei, który przeprowadziła Dierdre Bosa. Odbył się on w kampusie chińskiego producenta w Shenzhen. Podczas rozmowy Ren Zhengfei po raz kolejny podkreślił, że jego firma jest niezależna od rządu Chin, a on sam nie rozmawiał i nie zamierza rozmawiać z chińskim rządem w sprawach takich, jak na przykład minione już sankcje nałożone na kierowaną przez niego firmę przez USA.

- Kwestie Huawei to mały problem dla wielkich Chin. Są one tak małe, jak ziarno sezamu dla USA. Nie sądzę, że warto o nich dyskutować. Możemy rozwiązać takie problemy sami. Nie znajdujemy się pod żadną presją.

- powiedział Ren Zhengfei

Zobacz: Huawei czeka na informację Departamentu Handlu USA w sprawie przyszłego korzystania z systemu Android
Zobacz: Huawei zniknie z czarnej listy USA. Wystarczyła jedna rozmowa z prezydentem Chin

Założyciel firmy Huawei powiedział również, że nie rozważa utworzenia autonomicznej filii koncernu poza granicami Chin, która byłaby poza zasięgiem chińskiego prawa.

- Mamy oddziały w ponad 100 krajach. Są one niezależne. Zostały one powołane po to, aby zapewnić zgodność z lokalnymi przepisami. Zobowiązujemy się do przestrzegania praw krajów, w których działamy, jak również rezolucji ONZ i praw międzynarodowych.

- dodał Ren Zhengfei

Smartfonowy biznes szybko się regeneruje

Ren Zhengfei odniósł się także do spadku sprzedaży smartfonów marki Huawei. Firma była świadkiem spadku na rynkach zagranicznych, ale jej działalność konsumencka w Chinach utrzymała się na stałym poziomie. Nie upłynęło wiele czasu, a spadek sprzedaży poza granicami Chin wynosi już mniej niż 20%. Ta sytuacja bardzo szybko się poprawia, co oznacza, że w ciągu tego roku ogólna działalność konsumencka Huaweia nie doświadczy aż tak znacznego spadku. Poza tym, według założyciela firmy, jej cześć konsumencka to tylko jeden z wielu segmentów, a nie główny biznes koncernu. Większość zamówień dotyczy sprzętu sieciowego, który jest głównym produktem Huaweia.

Zobacz: Huawei rusza z konkursem fotograficznym InFocus Awards 2019. Czekają atrakcyjne nagrody
Zobacz: 5G bez firmy Huawei może się nie udać

Telefon od prezydenta Trumpa

Podczas wywiadu Ren Zhengfei został zapytany o to, czy byłby skłonny odebrać telefon od prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dyrektor generalny Huaweia odpowiedział:

- Oczywiście, moglibyśmy omówić potencjalną współpracę na rzecz wspólnego sukcesu. W przyszłości społeczeństwo informacyjne będzie ogromne i powinniśmy wspólnie pracować nad budową tego społeczeństwa. Każdy powinien wnieść swój wkład w tę kwestię.

Ren przy okazji po raz kolejny przyznał, że Huawei dokonał osiągnięć w bardzo wąskim zakresie, a Stany Zjednoczone są nadal najpotężniejszym krajem w wielu pozostałych obszarach.

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu