DAJ CYNK

Pajacyki: Facebook zmienił ikonkę w Messengerze? „Promocja tęczowej ideologii”. Wielki oburz Polaków

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8888

Pajacyki: Facebook zmienił ikonkę w Messengerze? „Promocja tęczowej ideologii”. Wielki oburz Polaków

Jakie kolory ma tęcza? Według wielu polskich użytkowników smartfonów – jest to połączenie niebieskiego, fioletowego i czerwonego. Takie, przenikające się barwy znalazły się na nowej ikonce Facebook Messengera. Jak się okazało, to drobna zmiana spowodowała wielkie niezadowolenie części użytkowników, którzy widzą w tym tzw. „promocję LGBT”

Zobacz: Messenger staje się kolorowy

Facebook wprowadził niedawno nowe kolory w swoim Messengerze. Przede wszystkim zmieniła się ikonka, z tradycyjnej niebieskiej na nieco weselszą. Teraz tworzą ja trzy główne kolory – niebieski, fioletowy i czerwony – które gradientowo przenikając się, na brzegach tworzą jeszcze dodatkowe odcienie – granatowy i różowy. Zmieniło się też trochę wnętrze aplikacji – domyślne niebieskie akcenty są teraz fioletowe, niekiedy z gradientem, pojawiły się też nowe motywy kolorystyczne, naklejki i emotki

Wydawałoby się, że nowe wydanie kolorystyczne można oceniać tylko pod kątem użyteczności i estetyki. No, ale przecież to jest „Polska, mieszkam w Polsce”, więc musiał się pojawić dodatkowy wątek.

Zobacz: Facebook łączy Messengera z Instagramem

„To promocja LGBT”. „Gejowska tęcza”. „Narzucanie poprawności politycznej”. „Ciotowy kolor”. „Wciskają tęczową ideologię”. To tylko część komentarzy w Sklepie Play i nie są to te najbardziej dosadne. Za pełnymi oburzenia opiniami, niekiedy dość obraźliwymi, posypały się niskie, jednogwiazdkowe oceny aplikacji.

Pośród tego typu komentarzy część to prawdopodobnie trolling, są też wypowiedzi rzeczowe, odnoszące się do błędnego działania aplikacji czy też wyglądu, ale bez oceny o tak emocjonalnym zabarwieniu. Cześć osób zwraca uwagę, że niebieski, fioletowy i czerwony to jeszcze nie tęcza i wzywa do opamiętania. Wszystko może tylko budzić zdziwienie, że rzecz tak błaha wywołuje takie emocje. 

Zobacz: Facebook Business Suite - Messenger i Instagram w jednym
Zobacz: Facebook grozi, że wycofa się z Europy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu