DAJ CYNK

Okradali nadajniki. Grozi im do 8 lat więzienia

msnet

Wydarzenia

okradali nadajniki sieci komórkowych grozi im do 8 lat więzienia

Trzech mieszkańców powiatu kieleckiego zostało zatrzymanych pod zarzutem kradzieży przewodów zasilających nadajniki oraz światłowodów. Grozi im do 8 lat więzienia.

Przedstawiciele dwóch telekomów zgłaszali problemy z działaniem swoich sieci telefonicznych na terenie gmin Masłów, Górno i Raków w województwie świętokrzyskim. Okazało się, że ktoś ukradł przewody zasilające do nadajników tych sieci oraz światłowody. Zakłócono w ten sposób działanie czterech stacji. Sprawcy spowodowali łączne straty w wysokości 18250 zł.

Wykryciem i zatrzymaniem złodziei zajęli się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, na co dzień walczący z przestępczością przeciwko mieniu. Policjanci ustalili, że każde z czterech zdarzeń jest skutkiem działania tej samej grupy, której członkami okazali się mieszkańcy powiatu kieleckiego, doskonale znani funkcjonariuszom: 22-latka i mężczyźni w wieku 35 i 45 lat. Wszyscy byli już w przeszłości notowani i, jak wskazują policyjne ustalenia, wspólnie są odpowiedzialni za opisywane zdarzenia.

Cała trójka została aresztowana i usłyszała już zarzuty kradzieży oraz uszkodzenia sieci telekomunikacyjnej, a sprawą zajmie się kielecki sąd. Zatrzymanym grozi teraz do 8 lat więzienia.

Zobacz: Parafia w Mrągowie modli się o zniszczenie wież 5G
Zobacz: Kolejna uszkodzona wieża sieci komórkowej, tym razem na Lubelszczyźnie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Pixabay

Źródło tekstu: KMP Kielce

Przewiń w dół do następnego wpisu