DAJ CYNK

Nokia będzie korzystać z Google Cloud

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5926

Nokia będzie korzystać z Google Cloud

Nokia rozpoczęła pięcioletnią strategiczną współpracę z Google Cloud. W jej ramach fińska firma dokona migracji swojej infrastruktury IT do chmury amerykańskiego giganta. Ma się to przełożyć na zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów.

Dzięki nawiązanej współpracy z Nokia dokona szybkiego przeniesienia operacji z własnych centrów danych do chmury, przy równoczesnym utrzymaniu ciągłości działania i zmniejszeniu kosztów wynajmu nieruchomości, zużycia energii czy kosztów zakupu sprzętu. Fińska firma będzie teraz korzystać z takich produktów Google Cloud, jak pamięci masowe i obliczeniowe, analiza danych BigQuery, a także z usług oferujących rozwiązania sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML). Rozwiązania Google Cloud w zakresie infrastruktury jako usługi (IaaS) mają pomóc Nokii szybciej osiągnąć takie cele, jak optymalizacja kosztów, większa wydajność i niezawodność operacyjna.

Zobacz: Nokia chwali się setką komercyjnych kontraktów na 5G
Zobacz: Microsoft (znowu) myśli nad zakupem... Nokii

- To zaszczyt współpracować z Nokią, by pomóc jej zmigrować infrastrukturę do Google Cloud. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie naszych wiodących rozwiązań sieciowych, analizy danych, sztucznej inteligencji i innych technologii, co umożliwi Nokii przestawienie się na strategię opartą na chmurze i lepszą obsługę klientów.

- powiedział Rob Enslin, prezes Google Cloud

- Nokia jest na ścieżce transformacji cyfrowej, która polega na fundamentalnej zmianie sposobu, w jaki działamy i prowadzimy biznes. Ma to kluczowe znaczenie dla współpracy naszych pracowników tak, abyśmy nadal podnosili poprzeczkę w zaspokajaniu potrzeb naszych klientów. Bardzo się cieszymy, że Google Cloud, z jego inżynierią i doskonałością operacyjną, dołącza do naszej pracy nad transformacją, aby pomóc nam zrealizować wiele wyznaczonych przez nas celów. Biorąc pod uwagę cyfrowe ambicje i plany firmy Nokia, jest to idealny czas dla Nokii, aby zrobić ten krok z Google Cloud, w celu przyspieszenia naszych działań i zrobienia wszystkiego w bezpieczny i skalowalny sposób.

- powiedział Ravi Parmasad, VP Global IT Infrastructure w Nokii

Zobacz: W Bieszczadach też nie chcą 5G. Solina jest anty i była pierwsza
Zobacz: 5G w paśmie 26 GHz w Orange, Play i T-Mobile za trzy lata. Plus milczy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Google, Nokia

Przewiń w dół do następnego wpisu