DAJ CYNK

Microsoft Teams ma awarię. Uczniowie nie mogą uczestniczyć w zdalnych lekcjach

msnet

Wydarzenia

Microsoft Teams awaria aplikacja www

Użytkownicy Microsoft Teams zgłaszają problemy z korzystaniem z serwisu. Awaria odcięła uczniów od zdalnych lekcji, utrudnia też pracę zdalną.

Microsoft Team to w czasie pandemii Covid-19 bardzo popularna platforma, wykorzystywana do pracy zdalnej. powszechnie korzystają z niej również nauczyciele i wykładowcy, podczas zdalnych lekcji lub wykładów. Te działania mogą być mocno utrudnione, ponieważ Microsoft Teams nie działa obecnie prawidłowo.

Zobacz: KPRM: Wirtualne urzędy już we wrześniu, będzie polski zamiennik Microsoft Teams
Zobacz: Koniec ze spadającymi fps-ami. Microsoft naprawił problemy Windowsa 10

Jak wynika z danych na stronie downdetector.pl i downdetector.com, tuż przed południem 27 kwietnia 2021 roku użytkownicy usługi Microsoft Teams natknęli się na problemy z działaniem platformy. Niektórym użytkownikom mogło to zepsuć humor. A innym wręcz poprawić, jeśli z powodu awarii nie odbył się zapowiadany sprawdzian.

Nauczyciel informatyki: A ja właśnie z tej "okazji" wstawiam wszystkim uczniom obecności i dodatkowo po piątce za aktywność na dzisiejszych lekcjiach. Niech się uczniowie chociaż z tego ucieszą. A co tam...

Aplikacja i przez przeglądarkę nie działa. Chce włączyć to ładuje się a po jakimś czasie wyskakuje puste białe okno i nic. Dzisiaj wolne od zajęć :f

Aplikacja nie chce się odpalić, strona wywala error 401. Jedynie na telefonie działa

To nie wina Teamsa, tylko serwerów, które są obciążone przez nadmierną ilość użytkowników, więc opanujcie skrajne emocje wobec aplikacji Microsoftu dzieci

mialam przed chwila test z chemii, nie moglam zaladowac teams, sam nauczyciel mial problem i wyslal lekcje przez librusa. probowalam odinstalowac, zainstalowac, zrestartowac komputer i nadal mialam ten sam problem (msteams nie chcial sie zaladowac). teraz juz mi dziala, nie wiem jakim cudem ale mam stara wersje aplikacji z fioletowym paskiem i bialymi ikonami po lewej stronie.

– przykładowe komentarze na downdetector.pl (pisownia oryginalna)

Downdetector Microsoft Teams wykres

Nie wiemy, co spowodowało awarię. Jak przyznał sam Microsoft, problemy dotyczą Europy i Azji. Sytuacja jest wciąż badana i póki co nie wiadomo, kiedy awaria ustąpi całkowicie.

Zobacz: Masz niewykorzystane gigabajty w Orange? Przekaż je na walkę z wykluczeniem cyfrowym w domach dziecka
Zobacz: Wielka Brytania chce mieć cyfrowego funta. Prace już trwają

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Downdetector, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu