DAJ CYNK

Maxcom chce uzupełnić ofertę o elektryczne napędy do rowerów i kupuje udziały w firmie Rubbee

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3936

Maxcom podpisał porozumienie (tzw. term sheet) w sprawie zakupu 20,1% udziałów w litewskiej firmie Rubbee. Zajmuje się ona rozwojem i produkcją elektrycznych napędów do rowerów. Transakcja ma być zawarta do 31 marca bieżącego roku, a jej wartość to 280 tys. euro.

- Konsekwentnie staramy się rozszerzać naszą gamę produktów. Obok telefonów, smartfonów i akcesoriów mamy w ofercie hulajnogi elektryczne. Elektryczne napędy do rowerów, które rozwija Rubbee będą doskonałym uzupełnieniem naszego asortymentu. Mogą być one  dostępne praktycznie we wszystkich naszych kanałach sprzedaży, na rynku otwartym oraz poprzez operatorów telekomunikacyjnych. -

- Sprzedaż rowerów elektrycznych w Europie rośnie co roku o około 20%, chcemy zająć pozycję na tym rynku w jego początkowej fazie rozwoju. Z nową ofertą wpiszemy się też w zyskujący na popularności trend proekologiczny oraz poprawę jakości powietrza. Liczymy, że dzięki elektrycznym napędom do rowerów coraz więcej osób będzie w codziennych dojazdach wybierać rower zamiast samochodu.

- powiedział Arkadiusz Wilusz, Prezes Zarządu firmy Maxcom.

Zawarcie transakcji uzależnione jest między innymi od satysfakcjonującego zakończenia procesu due diligence Rubbee (analiza kondycji finansowej, handlowej, prawnej i podatkowej firmy). W dodatkowej umowie Maxcom będzie mógł udzielić Rubbee wsparcia przy produkcji, wykorzystując do tego struktury Maxcom International w Chinach, o wartości 1,5 mln euro. Maxcom nawiązał również współpracę z akceleratorem technologicznym Aktywator Innowacji, który wsparł Rubbee w przejściu z fazy prototypu do fazy produkcyjnej.

Rubbee chce, aby pierwszy model napędu do rowerów trafił do sprzedaży detalicznej przed końcem 2019 roku. Urządzenie litewskiej firmy można podłączyć do praktycznie każdego tradycyjnego roweru, zmieniając go w rower elektryczny.

Zakup udziałów w Rubbee to kolejna tego typu transakcja w przypadku Maxcomu w ostatnim czasie. W maju 2018 roku firma została wspólnikiem spółki Comtel, dystrybutora na Polskę marek LausonTreviG3Ferrari i Girmi, co poszerzyło jej asortyment o nowe kategorie elektroniki użytkowej.

Zobacz: Test telefonu Maxcom MS459 Harmony. Zdalne zarządzanie i stacja dokująco-ładująca w komplecie
Zobacz: Maxcom, dystrybutor Meizu w Polsce chwali się wzrostem zysków
Zobacz: Uber inwestuje w pierwsze poza USA centrum inżynieryjne w Krakowie. Będą tam pracować nad rowerem Jump

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Rubbee

Źródło tekstu: Maxcom

Przewiń w dół do następnego wpisu