DAJ CYNK

Koronawirus bez wpływu na aukcję 5G

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6869

Koronawirus aukcja 5G brak wpływu

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił, że termin składania ofert wstępnych na częstotliwości dla 5G pozostaje bez zmian. Zagrożenie koronawirusem póki co nie wpływa na aukcję 5G.

20 marca tego roku na obszarze Polski został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego, związanego z koronawirusem SARS-Cov-2 oraz powodowaną przez niego chorobą Covid-19. Miało to duży wpływ na wiele aspektów życia codziennego mieszkańców naszego kraju, powodując zamknięcie szkół, ośrodków kultury, sklepów (przynajmniej niektórych) czy restauracji. Również firmy zmieniły sposób działania, stosując wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, pracę zdalną.

Zobacz: Rośnie liczba całkowicie zdalnych rekrutacji IT, to przyszłość rynku pracy
Zobacz: Praca zdalna - koronawirus może mieć również pozytywne skutki

6 marca tego roku Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił rozpoczęcie aukcji na rezerwacje częstotliwości 5G z pasma 3,6 GHz. Aukcja dotyczy zasobów radiowych o częstotliwości 3480-3800 MHz, podzielonych na 4 bloki po 80 MHz każdy. Operatorzy mają do 23 kwietnia 2020 roku (do godziny 15:00) czas na złożenie swoich ofert i termin ten nie zostanie zmieniony w związku z aktualną sytuacją w kraju.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej informuje, że wprowadzony 20 marca 2020 r. na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, nie ma wpływu na termin składania ofert wstępnych w ogłoszonej w dniu 6 marca 2020 r. aukcji na cztery rezerwacje częstotliwości z pasma 3480-3800 MHz.

- czytamy w komunikacie na stronie UKE

Aukcja próbna oraz właściwa licytacja mają się odbyć nie wcześniej niż 15 maja 2020 roku. Dokładna data zostanie ustalona z uwzględnieniem aktualnych na dany moment warunków zewnętrznych.

Zobacz: UKE ogłasza aukcję na rezerwacje częstotliwości 5G z pasma 3,6 GHz
Zobacz: UKE: 9 na 10 internautów używa internetu mobilnego. Najbardziej lubimy T-Mobile

Ankieta
29%
8%
18%
38%
7%

Wszystkich głosujących: 279

Źródło ankiety: Koronawirus bez wpływu na aukcję 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: UKE

Przewiń w dół do następnego wpisu