DAJ CYNK

Telefony Realme z certyfikatem Eco Rating. Co to znaczy?

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

Firma Realme dołączyła do programu certyfikacji Eco Rating

Firma Realme dołączyła do programu certyfikacji Eco Rating. Niedługo nabywcy smartfonów tej marki będą mogli kierować się nie tylko wydajnością czy wzornictwem sprzętu, ale także tym jaki wpływ na środowisko wywiera dane urządzenie.

Program Eco Rating został zainicjowany w maju przez europejskie grupy operatorów – Deutsche Telekom, Orange, Telefónica, Telia Company i Vodafone. Akces zgłosili także producenci smartfonów jak Oppo, Xiaomi czy Samsung. Teraz dołącza do nich marka Realme. 

Pierwsze smartfony Realme już przeszły certyfikację w systemie Eco Rating i otrzymały swoje oceny środowiskowe. Jest wśród nich jeden z najbardziej opłacalnych smartfonów z 5G, czyli Realme 8 5G (Eco Rating 76/100). Oceniony został również Realme 8i, niedrogi średniopółkowiec z aparatem 50 Mpix, który zadebiutował w Polsce w październiku (Eco Rating 80/100)

Zobacz: Realme 8 5G zaniża ceny - nie przepłacaj za 5G | szybki test
Zobacz: Realme 8i – świetny wygląd to nie jedyna zaleta tego telefonu

Na czym polega Eco Rating? 

Program Eco Rating polega na ocenie wpływu na środowisko całego procesu produkcji, transportu, użytkowania i utylizacji smartfonów. Na całościową ocenę danego modelu składają się oceny częściowe z pięciu obszarów:

  • trwałości,
  • możliwości naprawy,
  • recyklingu,
  • efektywnego wykorzystania zasobów,
  • efektywności klimatycznej.
Przykładowa etykieta Eco Rating

Nabywca, widząc etykietę Eco Rating, może dzięki 100-punktowej skali dowiedzieć się między innymi, czy interesujący go smartfon jest produktem solidnym, czy wykorzystano w nim surowce pozyskane z recyklingu oraz jak duży pozostawił ślad węglowy. Metodologia Eco Rating uwzględnia 13 różnych wskaźników środowiskowych oraz 6 kryteriów tzw. efektywności surowcowej.

Zobacz: Eco Rating: operatorzy i producenci przyjęli nowy system ekologicznej oceny telefonów
Zobacz: Madhav Sheth nowym szefem Realme International

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Realme

Źródło tekstu: Realme

Przewiń w dół do następnego wpisu