DAJ CYNK

Facebook może zniknąć z mapy firm. Już za parę dni

Marian Szutiak

Wydarzenia

Facebook zmiana nazwy firmy

Spółkę Facebook czeka rebranding oraz zmiana nazwy, a to wszystko już w przyszłym tygodniu – wieści The Verge. Ma to odzwierciedlić skupienie się na budowaniu metaverse, czyli cyfrowej przestrzeni, która łączy ze sobą świat rzeczywisty i wirtualny.

Wygląda na to, że Facebook będzie miał nową nazwę, która ma odzwierciedlać koncentrację firmy na tworzeniu metaverse. Nowa nazwa może mieć również związek z niewydanym światem wirtualnej rzeczywistości o nazwie Horizon Worlds.

Jeśli chodzi o portal społecznościowy Marka Zuckerberga, to ten prawdopodobnie zachowa nazwę Facebook i wejdzie w skład nowej firmy macierzystej razem z Instagramem, WhatsAppem i Oculusem. W 2015 roku coś podobnego zrobił Google, który stał się częścią nowego tworu biznesowego o nazwie Alphabet.

Zobacz: TikTok kontra Facebook. Już nikt inny się nie liczy
Zobacz: Facebook mówi "nie" politykom. Idą zmiany

Serwis The Verge informuje, że zmiana nazwy jest obecnie pilnie strzeżoną tajemnicą. Mark Zuckerberg od dawna mówił o tym, że chce uczynić z Facebooka firmę metaverse (cyfrowa przestrzeń łącząca świat rzeczywisty z wirtualnym) i podejmuje kroki w tym kierunku.

Na początku 2021 roku Facebook utworzył zespół zajmujący się budowaniem metaverse, a kilka dni temu pojawiły się wzmianki o poszukiwaniu przez społecznościowego giganta 10000 wysoko wykwalifikowanych pracowników w całej Unii Europejskiej w ciągu najbliższych pięciu lat, którzy zbudują świat wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Sam Facebook nie komentuje doniesień The Verge.

Nie komentujemy plotek ani spekulacji.

– powiedział Joe Osborne, rzecznik Facebooka

O nadchodzących zmianach szef Facebooka Mark Zuckerberg planuje podobno mówić podczas konferencji Connect, która odbędzie się 28 października 2021 roku. Gigant chce być znany z czegoś więcej niż tylko mediów społecznościowych i wszystkich bolączek, które są z tym związane.

Po rebrandingu Facebook stałby się tylko jednym z wielu produktów oferowanych przez macierzystą. A jaką ta będzie miała nazwę? Powinniśmy się dowiedzieć już za kilka dni.

Zobacz: Wielka Brytania rozważa koniec prywatności w Internecie
Zobacz: Kupujesz w Biedronce? Uważaj, nowe oszustwo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LoboStudioHamburg / Pixabay

Źródło tekstu: The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu