DAJ CYNK

Ericsson przystępuje do rządowego Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3573

Ericsson przystępuje do rządowego Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie

Ericsson przystąpi do rządowego Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie, realizowanego przez Mnisterstwo Cyfryzacji w formule partnerstwa z sektorem prywatnym. Szwedzka firma po raz pierwszy wystawiła publicznie na Europejskim Forum Cyberbezpieczństwa Cybersec urządzenia dostępu radiowego wyprodukowane w Polsce.

- Cieszymy się, że porozumienie wchodzi w życie wraz z wprowadzaniem technologii 5G, w której cyberbezpieczeństwo odgrywa kluczowa rolę. Potwierdza to, że firma Ericsson jest uznawana za eksperta w dziedzinie technologii 5G. Ericsson wykorzysta swoje kompetencje i umiejętności, aby wesprzeć edukację w obszarze cyberbezpieczeństwa, co przyczyni się do bardziej efektywnego wprowadzenia sieci 5G w Polsce. Współpraca z rządem zapewni rzeczywiste i namacalne korzyści dla społeczeństwa.

- powiedział Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce

Zobacz: Norwegia nie zbanowała Huaweia, ale Telia wybrała firmę Ericsson jako dostawcę 5G
Zobacz: 5G w sieci Orange - testujemy prędkość, zasięg i użyteczność

Ericsson swoją obecnością na Europejskim Forum Cyberbezpieczństwa Cybersec stara się podkreślić znaczenie bezpieczeństwa technologicznego. Firma opracowuje i wdraża produkty, rozwiązania oraz usługi, które mają spełniać wymogi bezpieczeństwa i prywatności społeczeństwa oraz swoich klientów. Jak podaje Ericsson, stosowany przez tę firmę zintegrowany system bezpieczeństwa już w fazie projektowania i wdrażania sieci dla klientów zapewnia bezpieczeństwo cyfrowe od pierwszego etapu prac.

Zobacz: Samsung podpisał z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienie na rzecz cyberbezpieczeństwa
Zobacz: Projekt Strategii Cyberbezpieczeństwa RP trafia do konsultacji

Szwedzka firma posiada ponad 50 tysięcy patentów na całym świecie, będących podstawą standardów stymulujących rozwój globalnej komunikacji, takich jak GSM, GPRS, EDGE, WCDMA, LTE i 5G. Według analiz firmy Bird&Bird, Ericsson znajduje się na szczycie patentów 5G w zestawieniu Europejskiego Urzędu Patentowego.

W Polsce Ericsson ma centra R&D w Łodzi i Krakowie, w których pracują dwa tysiące inżynierów. W sierpniu 2019 firma ogłosiła dodatkową inwestycje w postaci produkcji sprzętu radiowego w Tczewie.

Zobacz: Ericsson jest gotowy do uruchomienia 5G w Polsce. Reszta jest w rękach rządzących
Zobacz: Ericsson produkuje w Polsce sprzęt dla 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ericsson

Przewiń w dół do następnego wpisu