DAJ CYNK

Ericsson produkuje w Polsce sprzęt dla 5G

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8226

Ericsson przyspiesza 5G w Europie, inwestując w produkcję w Tczewie. Szwedzka firma zatrudnia w naszym kraju pracowników R&D i zwiększa moce produkcyjne. Wśród produkowanego sprzętu są urządzenia sieciowe dla 5G.

Ericsson ogłosił decyzję o zainwestowaniu w Tczewie w produkcję przełomowych rozwiązań technologii mobilnej. Produkcja urządzeń transmisji radiowej, w tym dla 5G, rozpoczęła się w drugim kwartale 2019 roku, natomiast wytwarzanie urządzeń do transmisji radiowej rozpoczęto w trzecim kwartale 2019 roku. Ericsson, wspólnie z partnerem produkcyjnym w Tczewie, planuje pełną produkcję na rynek europejski w pierwszym kwartale 2020 roku. Fabryka w Tczewie ma w pełni odpowiadać za obsługę rynku europejskiego.

Zobacz: Ericsson jest gotowy do uruchomienia 5G w Polsce. Reszta jest w rękach rządzących
Zobacz: Ericsson Mobility Report: rozwój sieci 5G jest szybszy niż przewidywano

Ericsson zatrudnił dwa tysiące inżynierów R&D pracujących w Łodzi i Krakowie. W połączeniu z nową produkcją oznacza to zwiększenie łącznej inwestycji w naszym kraju.

- Podczas gdy polscy operatorzy komórkowi i Ericsson są gotowi przyspieszyć 5G w Polsce, my pracujemy w Polsce nad wieloma projektami 5G wykorzystując wiedzę pozyskaną podczas komercyjnych wdrożeń 5G na czterech kontynentach. Rozszerzamy obecność w Polsce wraz z przyspieszeniem 5G w Europie.

Operatorzy komórkowi mogą teraz mieć sieci opracowane przez polskich ekspertów oprogramowania i wyprodukowane w Polsce. 5G dla Polski może być wytwarzane przez polskich inżynierów, zarówno rozwijając polską gospodarkę, jak i budząc zaufanie do europejskiego łańcucha dostaw. Jestem bardzo podekscytowany widząc, jakie możliwości otwierają się przed nami w związku z nowymi inwestycjami w Polsce

- powiedział Arun Bansal, szef Ericssona na Europę i Amerykę Łacińską

Zobacz: Swisscom wspólnie z Ericssonem uruchomił pierwszą komercyjną sieć 5G w Europie
Zobacz: Chiny rozpoczęły postępowanie antymonopolowe dotyczące Ericssona. Czy to kolejny etap bitwy między dostawcami sieci 5G?

W celu przyspieszenia wdrażania 5G w Europie, Ericsson wybrał strategicznego partnera który zwiększy produkcję 5G. Uzupełnia to istniejący europejski zakład produkcyjny firmy Ericsson w Estonii i jest częścią globalnego łańcucha dostaw szwedzkiej firmy. Dzięki temu Ericsson pracuje blisko klientów, co przekłada się na szybkie i sprawne dostawy oraz spełnianie wymagań klientów. Bliskość produkcji i klientów może również pomóc utrzymać emisję CO2 na niższym poziomie, dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu na transport.

Firma Ericsson zatrudnia w Europie ponad 35 tys. pracowników, pracujących w 21 lokalizacjach, w tym 14 tys. inżynierów odpowiedzialnych za działalność badawczą i rozwojową.

Zobacz: Stanowiska Orange, Play i T-Mobile w sprawie aukcji 5G
Zobacz: W sieć 5G już inwestuje 296 operatorów w 100 krajach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ericsson

Przewiń w dół do następnego wpisu