DAJ CYNK

Nowa wersja serwisu Cineman.pl już dostępna

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 4175

Wystartowała nowa odsłona Cineman.pl – jednego z pierwszych portali VOD w Polsce, który umożliwia oglądanie filmów online. Odświeżony został interfejs strony, a także aplikacje na smart TV i w urządzeniach mobilnych.

Za wdrożenie nowej odsłony serwisu odpowiada firma Insys Video Technologies, z którą Cineman współpracuje od startu w 2007 roku. Na początku platforma oferowała oglądanie filmów jedynie za pośrednictwem przeglądarek internetowych, a od 2013 roku serwis był dostępny także na telewizorach Samsung Smart TV.

Zobacz: Pół miliona klientów w Telewizji Orange i odkodowany dostęp do kanałów
Zobacz: CANAL+ pokaże polskie muzea w 4K

Nowa odsłona serwisu to m.in. zupełnie inny, unowocześniony interfejs w portalu WWW i na telewizorach z systemem Samsung Smart TV Tizen oraz w nowych aplikacjach mobilnych dla systemów Android i iOS. Cineman oferuje także wsparcie dla AirPlay oraz Chromecast. Platforma zyskała zupełnie nowe funkcje zarówno dla użytkownika, jak i od strony zarządzania usługą przez administratorów.

Aktualizacja portalu Cineman.pl oraz jej aplikacje zostały oparte na najnowszej wersji platformy InsysVOD, stworzonej przez Insys Video Technologies. Jest to kompleksowe rozwiązanie skierowane do firm posiadających bibliotekę treści wideo, którą chcą udostępnić w internecie. Interfejs platformy stworzony został, by skutecznie eksponować treści wideo. Jednym z takich elementów jest Lista List, mechanizm rekomendacji i promocji treści za pomocą dedykowanych list oraz banerów graficznych i wideo. Kolejną użyteczną funkcją jest “kontynuuj oglądanie”, umożliwiająca odtwarzanie na innym urządzeniu danego materiału od momentu, w którym został wcześniej zakończony.

Zobacz: Grudzień w Playerze: Nowy serial „Motyw
Zobacz: CANAL+ i Netflix rozpoczynają współpracę w Polsce. Znamy szczegóły oferty!

Cineman.pl jest spółką córką Monolith Films. W ofercie serwisu znajduje się pełen katalog z dystrybucji Gutek Film z filmami kinematografii europejskiej oraz z Festiwalu Nowe Horyzonty. Filmy można kupować pojedynczo lub oglądać w pakiecie Cineman GO, który daje dostęp do katalogu ponad 1000 filmów.

Źródło tekstu: Insys Video Technologies

Przewiń w dół do następnego wpisu