DAJ CYNK

CANAL+ pokaże polskie muzea w 4K

Mieszko

Telewizja i VoD

Do oferty CANAL+ w Polsce dołączył MUSEUM 4K - pierwszy kanał poświęcony w całości sztuce. Dzięki lokalnej współpracy CANAL+ z MEDIART, nadawcą kanału MUSEUM 4K, widzowie z ponad 30 krajów będą mogli obejrzeć w jakości 4K UHD nowe produkcje prezentujące polskie muzea i galerie sztuki z Warszawy, Łodzi czy Krakowa.

Zobacz: CANAL+ i Netflix rozpoczynają współpracę w Polsce. Znamy szczegóły oferty!

MUSEUM 4K będzie prezentować na antenie nie tylko produkcje związane ze sztuką klasyczną, nowoczesną i współczesną, ale również treści związane ze sztuką uliczną, komiksami, fotografią, sztuką wideo, architekturą i designem.

Na kanale MUSEUM 4K widzowie będą więc mogli oglądać filmy dokumentalne o wielkich mistrzach malarstwa, zwiedzać najbardziej prestiżowe galerie sztuki czy odkrywać nowe pokolenie artystów. Ramówkę kanału będą uzupełniać inne treści, w tym m.in. teleturnieje, magazyny oraz programy edukacyjne i rozrywkowe, lekcje rysunku czy konkursy fotograficzne i malarskie.

Polska ma bogatą historię sztuki i świetną sztukę współczesną,  dlatego start MUSEUM 4K na Platformie CANAL+  jest dla nas bardzo emocjonujący. Jesteśmy przekonani, że polska publiczność pokocha ten kanał - powiedział Sebastien Meyssan, dyrektor zarządzający MUSEUM. - Cieszymy się, że niebawem będziemy mogli rozpocząć współpracę z muzeami i galeriami sztuki w całym kraju. 

Ponad 350 godzin własnych programów w 4K oznacza, że MUSEUM 4K dysponuje jednym z najobszerniejszych katalogów treści 4K na świecie. Jeżeli istnieje gatunek, w którym technologia 4K UHD w pełni prezentuje swoją wartość dodaną, to jest nim z całą pewnością właśnie sztuka.

Dzięki nawiązaniu współpracy z tak uznanym partnerem, który jest międzynarodową referencją w swojej kategorii, polskie muzea i ich zbiory będą dostępne do obejrzenia w jakości 4K UHD dla widzów na całym świecie - mówi Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ w Polsce. - Jesteśmy zaszczyceni możliwością podjęcia takiej współpracy na polskim rynku. Konsekwentnie rozszerzamy również naszą ofertę dostępu do treści w najwyższej jakości obrazu z różnych kategorii.

Kanał jest dostępny na pozycji 196 dla abonentów Platformy CANAL+, którzy posiadają dekoder 4K UltraBOX+.

MUSEUM, pierwszy kanał w całości poświęcony sztukom wizualnym, uruchomiony został we Francji w 2017 roku, Kanał jest dystrybuowany w ponad 30 krajach w Europie, Rosji i Afryce.

Zobacz: CANAL+ usunął z sieci prawie 2700 pirackich źródeł z odcinkami „Żmijowiska”
Zobacz: CANAL+ namawia na telewizję 4K i kusi telewizorami SONY

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: CANAL+

Przewiń w dół do następnego wpisu