DAJ CYNK

CANAL+ usunął z sieci prawie 2700 pirackich źródeł z odcinkami „Żmijowiska”

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 10368

Sekcja do walki z piractwem telewizyjnym CANAL+ wykryła 2720 pirackich źródeł, w których nielegalnie udostępniano do obejrzenia lub pobrania cztery pierwsze odcinki serialu „Żmijowisko” i w ramach podjętych działań operacyjnych skutecznie usunęła z sieci 99 proc. z nich.

Wydawałoby się, że wraz z korzystnymi ofertami platform telewizyjnych i rozwojem serwisów VoD piractwo filmowe powinno odchodzić w niebyt. Tymczasem okazuje się, że ma się nadzwyczaj dobrze, czego dowodzi ostatnia akcja antypiracka CANAL+. 

Zobacz: CANAL+ kupił 70 proc. udziałów w Kino Świat
Zobacz: Zmiany w zarządzie Platformy CANAL+. Jacek Balicki zrezygnował z funkcji wiceprezesa

Jak podaje platforma CANAL+, jej sekcja do walki z piractwem telewizyjnym podczas monitoringu trafiła na 62 serwisy internetowe, w których piraci zamieścili w sumie 2720 plików, linków oraz odnośników do nielegalnego pobrania lub obejrzenia czterech odcinków serialu „Żmijowisko”. 

Zdecydowaną większość serwisów, w których doszło do wykrycia naruszeń, stanowiły serwisy pirackie, serwisy hostingowe i sieci torrent, jednak piraci zamieszczali odcinki serialu również w serwisie Chomikuj.pl. Z całkowitej liczby 2 720 wykrytych naruszeń, CANAL+ doprowadził do skutecznego usunięcia z sieci 2 685 z nich.

- Wysoka skuteczność cieszy, jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że to niekończąca się walka, a miejsce usuniętych źródeł po chwili zastąpią nowe - powiedział jeden z członków sekcji dw. z piractwem telewizyjnym CANAL+. - Jeśli jednak trafimy już na takie źródła, to oprócz działań zmierzających do usunięcia gromadzimy przy okazji dodatkowe materiały, które w przyszłości mogą posłużyć jako dowody w sprawach sądowych przeciwko właścicielom pirackich serwisów. Organy ścigania podchodzą do spraw o naruszenie prawa autorskiego coraz poważniej, wydając wyroki skazujące. 


Sekcji dw. z piractwem telewizyjnym CANAL+ powstała kilka lat temu w odpowiedzi na rosnący problem kradzieży własności intelektualnej. Do głównych zadań sekcji należy ochrona praw autorów treści emitowanych na antenach CANAL+, wyszukiwanie i likwidowanie pirackich serwisów i źródeł udostępniających nielegalnie sygnał telewizyjny oraz walka z procederem tzw. „card sharingu”. Członkowie sekcji aktywnie wspierają również organy ścigania oraz organy administracji państwowej w realizacji działań skierowanych przeciwko osobom naruszającym prawo autorskie.  

Zobacz: CANAL+ namawia na telewizję 4K i kusi telewizorami SONY
Zobacz: Playboy TV Europe po raz pierwszy w Polsce. Na start za darmo na Platformie Canal+

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Tagi: canal+
Przewiń w dół do następnego wpisu