DAJ CYNK

nju mobile wprowadza do Wi-Fi Calling obsługę wiadomości SMS i MMS

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

WiFi Calling w nju mobile pozwoli na wysyłanie wiadomości SMS i MMS

Już wkrótce WiFi Calling w nju mobile zyska nowe funkcje, a operator zapowiedział zmiany w dwóch regulaminach dotyczących wykorzystania tych usług, w Polsce i za granicą.

W komunikacie na stronie nju mobile pojawiła się informacja o zmianie regulaminu usługi WiFi Calling w Polsce oraz regulaminu promocji WiFi Calling – połączenia z zagranicy. Nowe, dodane tam punkty zaczną obowiązywać od 30 kwietnia 2021 r.

Zmiany w regulaminach to efekt dodania nowych funkcji do obecnej oferty nju mobile. Operator udostępnia w usłudze WiFi Calling możliwość wysyłania i otrzymywania SMS-ów oraz otrzymywania MMS-ów w zasięgu sieci Wi-Fi dowolnego dostawcy internetu na terenie Polski oraz za granicą.

Zobacz: T-Mobile wprowadza VoLTE i VoWiFi w prawie wszystkich ofertach, ale nie w Heyah 01

Aby korzystać z nowej funkcji, użytkownicy nju mobile muszą spełnić warunki opisane w regulaminie usługi WiFi Calling w Polsce, w nowym podpunktach 8 a – 8 b

Jak podkreśla operator, formalnie wymagane jest posiadanie urządzenia dającego techniczną możliwość realizacji WiFi Calling, z oprogramowaniem systemowym sprawdzonym przez Orange, zgodnym ze standardem technologii VoWiFi (Voice over WiFi) oraz skonfigurowanym do współpracy z siecią Orange. W praktyce jednak nie powinno być jednak problemu z wykorzystaniem wszystkich zalet Wi-Fi Calling na innych urządzeniach. Lista wspieranych przez sieć urządzeń znajduje się pod adresem: www.njumobile.pl/oferta/wificalling.

Zobacz: VoLTE i Wi-Fi Calling już dostępne w Mobile Vikings

Operator zastrzega też, że sprawne działanie Wi-Fi Calling wymaga podłączenia urządzenia do punktu dostępu Wi-Fi, który zapewni jakość połączenia nie gorszą niż -72dB.

Nju zwraca też uwagę na ograniczenia w korzystaniu z tych funkcji opisane w nowych podpunktach 8 c-8 f regulaminu usługi WiFi Calling w Polsce. Wynika z nich, że korzystanie z Wi-Fi Calling nie jest możliwe w przypadku, gdy abonent ma usługi wykluczające się z SMS w Wi-Fi Calling. Obecnie jedynym takim ograniczeniem jest to, że Wi-Fi Calling za granicą mogą cieszyć się tylko klienci oferty nju na abonament, natomiast użytkownicy nju na kartę otrzymują dostęp do Wi-Fi Calling tylko w Polsce.

Operator zastrzega możliwość wyłączenia funkcji wysyłania i otrzymywania SMS-ów oraz otrzymywania MMS-ów abonentowi w przypadkach, kiedy powoduje to degradację usługi u innych użytkowników lub degradację sieci. Trzeba też pamiętać, że  podczas korzystania z usługi Wi-Fi Calling i przebywania poza zasięgiem sieci komórkowej nie działają usługi bazujące na lokalizacji abonenta, np. SMS-owe alerty RCB.

Abonent ma prawo wypowiedzenia umowy w przypadku braku akceptacji zmian w terminie do dnia 30 maja 2021 r.

Zobacz: Orange zapowiada zmiany w usłudze Wi-Fi Calling. Pojawią się nowe funkcje... 
Zobacz: Nju mobile na wiosnę to 30 GB lub 60 GB ekstra

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: nju mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu