DAJ CYNK

T-Mobile wprowadza VoLTE i VoWiFi w prawie wszystkich ofertach, ale nie w Heyah 01

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

T-Mobile wprowadza VoLTE i VoWiFi w prawie wszystkich ofertach

Zgodnie z zapowiedziami sprzed ponad miesiąca T-Mobile wprowadza VoLTE i VoWiFi w prawie wszystkich ofertach, czyli także na kartę i MIX. „W prawie wszystkich”, bo zabrakło obsługi tych rozwiązań w ofercie Heyah01.

Dzięki długo oczekiwanym zmianom magentowe usługi VoLTE i VoWiFi dostępne są obecnie nie tylko dla abonentów z umowami T-Mobile, lecz również dla użytkowników T-mobile MIX oraz T-Mobile na kartę, a także klientów korzystających z Heyah na kartę. Niestety, VoLTE i VoWiFi nie są dostępne dla użytkowników usługi tuBiedronka oraz abonentów subskrypcji Heyah 01.

Odnowione VoLTE i VoWiFi w T-Mobile pozwala na nawiązywanie połączeń głosowych w wysokiej jakości bez konieczności stosowania dodatkowego oprogramowania – potrzebny jest tylko zgodny z tą usługą smartfon. Korzystając z VoLTE w T-Mobile, można też wysyłać i odbierać SMS oraz MMS pod warunkiem przebywania w zasięgu LTE w Polsce – do tej pory technologia LTE wykorzystywana była tylko transmisji danych. 

Zobacz: Heyah 01: miesiąc płacisz, miesiąc nie płacisz? Regulamin mówi co innego [Aktualizacja]

Dzięki VoWiFi (Voice over WiFi) można swobodnie dzwonić przy użyciu bezprzewodowej, dowolnej dostępnej sieci Wi-Fi nie tylko w Polsce, ale i za granicą. VoWiFi za granicą dostępne jest bez dodatkowych opłat, a połączenia rozliczane są, jakby klient dzwonił z Polski.

Wśród kompatybilnych telefonów T-Mobile wymienia 14 marek, w tym Apple, Huawei, Samsung czy Xiaomi. Aktualna lista telefonów zgodnych z tymi usługami znajduje się na prezentującej jej stronie: https://www.t-mobile.pl/c/volte-i-wifi

Trzeba mieć też kartę USIM. Aktywacja VoLTE i VoWiFi odbywać się będzie automatycznie przez operatora dla wszystkich abonentów i użytkowników spełniających wymagania. Jeżeli do takiej automatycznej aktywacji nie dojdzie, trzeba będzie samodzielnie aktywować usługę, najlepiej za pomocą SMS.

Zobacz: T-Mobile szykuje się do wyłączenia 3G, za to udostępni VoLTE i 5G w prepaidach

Jak włączyć VoLTE i VoWiFi w T-Mobile?

  • Aby uruchomić w T-Mobile usługi VoLTE oraz VoWiFi, trzeba wysłać bezpłatny SMS o treści TAK na numer 80535
  • Po otrzymaniu SMS potwierdzającego aktywowanie usługi należy włączyć rozmowy przez WiFi w ustawieniach telefonu.
  • Aktywacji tych usług można tez dokonać poprzez Biuro Obsługi Abonenta (BOA).
  • Aktywacja VoLTE i VoWiFi jest bezpłatna i może trwać do 72 godzin od zgłoszenia.

Nowe regulaminy usług:

Z VoLTE i VoWiFi klienci abonamentowi T‑Mobile mogli skorzystać już w 2016 roku. Obecnie, jeszcze przed udostępnieniem technologii klientom prepaid i MIX, aż 30% wszystkich połączeń realizowanych jest za pośrednictwem VoLTE. Blisko 50% telefonów logujących się do sieci T‑Mobile może obsługiwać tę technologię.

Zobacz: Virgin Mobile w ofertach na kartę: duże zmiany cenników i regulaminów
Zobacz: Nowe pakiety z połączeniami na Ukrainę w Play na Kartę 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł, T-Mobile