DAJ CYNK

Heyah 01: miesiąc płacisz, miesiąc nie płacisz? Regulamin mówi co innego [Aktualizacja]

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7701

Ciąg dalszy problemów z Heyah 01

Heyah 01 jest na rynku od lipca 2020. Oferta T-Mobile miała wnieść powiew świeżości na rynek, ale przyniosła też problemy. Z początkiem 2021 roku wprowadzony został nowy regulamin usługi, który najpierw daje klientom, zasadę „2 za 1”, a potem ją zabiera.

Oferta Heyah 01 weszła na rynek z hasłem „miesiąc płacisz, miesiąc nie płacisz”. Ta zasada przestała mieć moc 31 grudnia 2020 roku. Kto się na nią załapał, ma ją mieć przez rok od aktywacji, reszta ma płacić 39 zł miesięcznie na zasadach „1 za 1”.

Zobacz: Heyah 01: miesiąc odbijasz się od BOK, miesiąc próbujesz stąd uciec
Zobacz: Heyah 01: miesiąc płacisz, miesiąc nie płacisz. Nowa oferta dla tych, którzy „wiedzą, co robić”

Jednak nie jest tak łatwo. Kilka dni po rozpoczęciu 2020 roku na stronie Heyah.pl pojawił się nowy regulamin (PDF), obowiązujący od 1 stycznia 2020. Pojawiła się też nadzieja, że tańsza oferta będzie wciąż dostępna. I rzeczywiście, regulamin określa między innymi nowe ramy działania zasady „2 za 1”… po czym od razu je zabiera.

W punkcie 3 regulaminu można przeczytać (wytłuszczenie redakcji):

Zasada „2 za 1” oznacza, że dwie kolejne Subskrypcje pokrywa jedna Opłata Subskrypcyjna. Zasada ta ma zastosowanie do każdej (w tym pierwszej) Opłaty Subskrypcyjnej wnoszonej przez Ciebie do dnia 15.02.2022r. włącznie, pod warunkiem wskazanym w zdaniu następnym. Zamówienie Umowy musi zostać złożone na sklep.heyah.pl do dnia 30.06.2021r. włącznie a uiszczenie pierwszej Opłaty Subskrypcyjnej musi nastąpić w ciągu 29 dni od otrzymania Karty SIM.

Po czym następuje punkt 4, który uniemożliwia skorzystanie z tej oferty:


4. Zasada „1 za 1” oznacza, że jedną Subskrypcję pokrywa jedna Opłata Subskrypcyjna. Zasada ta ma zastosowanie, gdy:
4.1. zamówienie Umowy zostało złożone na sklep.heyah.pl po dniu 31.12.2020r. albo
4.2. warunek wskazany w poprzednim podpunkcie został spełniony, ale upłynął termin podany w tymże podpunkcie.

Czyli zasada „2 za 1” miałaby być dostępna, jeśli umowa zostanie zamówiona przed 30 czerwca 2021, ale nie da się jej włączyć, jeśli zamówienie zostało złożone po 31 grudnia 2020. Czyli… nie jest dostępna dla nikogo. Nie bez powodu w 2020 roku nagrodziliśmy Heyah 01 Głuchym Telefonem w kategorii Prepaid Roku. Start w 2021 rok wcale nie wróży ofercie świetlanej przyszłości.

Ewidentnie w regulaminie jest błąd. Zwróciliśmy się do T-Mobile z prośbą o wyjaśnienie i jednoznaczne określenie, jakie warunki trzeba spełnić, by płacić raz na dwa miesiące. Opublikujemy komentarz, gdy tylko będzie dostępny.

Więcej na temat problemów w Heyah 01 poczytasz na forum Telepolishttps://www.telepolis.pl/forum

Aktualizacja: T-Mobile poprawi regulamin

T-Mobile przyznał, że w regulaminie pojawił się błąd i przeprasza klientów. Jeszcze 13 stycznia zaktualizowana wersja dokumentu zostanie udostępniona na stronie operatora. Pani Milena Tkaczyk wyjaśniła, jak będzie działać promocja „2 za 1” w najbliższych miesiącach: 

Zapewniamy, że jeśli do 30.06.2021 klient wybierze subskrypcję, będzie mógł korzystać z promocji 2 za 1 przez kolejne miesiące zgodnie z regulaminem.

Czyli zapisy z punktu 4 regulaminu są nieaktualne. Poprawione zasady korzystania z promocji będą wyglądały następująco:

  1. Zasada „2 za 1” oznacza, że dwie kolejne Subskrypcje pokrywa jedna Opłata Subskrypcyjna. Zasada ta ma zastosowanie do każdej (w tym pierwszej) Opłaty Subskrypcyjnej wnoszonej przez Ciebie do dnia 15.02.2022 r. włącznie, pod warunkiem wskazanym w zdaniu następnym. Zamówienie Umowy musi zostać złożone na sklep.heyah.pl do dnia 30.06.2021 r. włącznie a uiszczenie pierwszej Opłaty Subskrypcyjnej musi nastąpić w ciągu 29 dni od otrzymania Karty SIM.
  2. Zasada „1 za 1” oznacza, że jedną Subskrypcję pokrywa jedna Opłata Subskrypcyjna. Zasada ta ma zastosowanie, gdy:
    2.1. zamówienie Umowy zostało złożone na sklep.heyah.pl po dniu 30.06.2021 r. albo
    2.2. Opłata Subskrypcyjna została wniesiona po dniu 15.02.2022 r. (dotyczy Umów, w ramach których wniesienie tej opłaty do tego dnia włącznie pozwalało na korzystanie z zasady „2 za 1”).

Wszystko jest już jasne. Promocja jest dostępna jeszcze przez pierwszą połowę 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu