DAJ CYNK

Plus wprowadza startery, jakich jeszcze nie było. W bonusie gigabajty

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

salon Plusa

Plus wprowadza nowość w ofercie na kartę – startery z wirtualną kartą eSIM. Wybierając taki wariant, klienci otrzymają na start paczkę 30 GB do wykorzystania przez 15 dni.

Nowe startery z eSIM będą dostępne w salonach sprzedaży Plusa oraz w wybranych punktach Relay na lotniskach i dworcach

eSIM to cyfrowa wersja karty SIM, zapisywana w postaci specjalnego profilu na urządzeniu obsługującym tę technologię. Jak podkreśla operator, wirtualna karta SIM umożliwia korzystanie z usług telekomunikacyjnych w ofertach na kartę Plusa na takich samych zasadach jak w przypadku startera ze standardową, fizyczną kartą SIM. Instalacja wirtualnej karty SIM nie powinna nikomu sprawić problemów, jest też wygodnym rozwiązaniem dla turystów.

Plus eSIM

Klienci wybierający starter z wirtualną kartą SIM od Plusa otrzymają na start paczkę 30 GB do wykorzystania przez 15 dni. Koszt startera wynosi 15 złotych, których równowartość będzie dostępna na koncie klienta w Plusie do wykorzystania na rozmowy, SMS-y, MMS-y, dodatkowe gigabajty lub zakup pakietu Bez Limitu i skorzystanie z promocji „Nawet 1500 GB na lata”. Dodatkowo po doładowaniu konta za 30 złotych, klienci otrzymują dodatkowe 30 GB do wykorzystania w ciągu roku.

Plus: jak aktywować starter eSIM?

W pierwszej kolejności należy upewnić się, że smartfon obsługuje technologię eSIM oraz ma dostęp do internetu, np. poprzez połączenie z Wi-Fi. Kolejnym krokiem jest instalacja wirtualnej karty SIM poprzez zeskanowanie kodu QR umieszczonego w środku startera.

Następnie należy wpisać kod PIN podany na kartoniku. Poprawne ukończenie wszystkich kroków oznacza, że profil z kartą eSIM został dodany do urządzenia.

Plus jak aktywować starter eSIM

Smartfony obsługujące technologię eSIM w Plusie

Dostępny w Plusie eSIM jest zgodny z powszechnie akceptowaną na świecie specyfikacją GSMA, co sprawia, że wirtualne karty SIM będą poprawnie działały na wszystkich telefonach wykorzystujących tę technologię. 

Wśród polecanych modeli dostępnych w portfolio Plusa są m.in.: Samsung Galaxy Z Flip 4 5G 128GB lub 256GB, Samsung Galaxy Z Fold 4 5G 512GB, Samsung Galaxy S22 5G 128GB, Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB, Oppo Reno7 5G 8/256GB, Oppo Reno6 Pro 5G 256GB, Motorola razr 2022 5G 8/256GB, a także iPhone z serii 13 i 14 oraz iPhone SE 2022. 

Zobacz: Od eSIM nie ma ucieczki. Zadba o to Apple
Zobacz: Telefony Dual SIM podbiły rynek, eSIM wciąż niezbyt popularny

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl, Plus

Źródło tekstu: Plus