DAJ CYNK

Orange: Zestaw "Inteligentny Dom" z Neostradą

WitekT

Taryfy, promocje, usługi

Od 13. maja w pakiecie z usługami Orange Polska, m.in. z Neostradą i FunPackiem, można kupić nowoczesny system zdalnego zarządzania domem - Inteligentny dom. Pomaga on zapewnić domownikom poczucie bezpieczeństwa i kontroli, kiedy przebywają oni w pracy lub podróży.

Od 13. maja w pakiecie z usługami Orange Polska, m.in. z Neostradą i FunPackiem, można kupić nowoczesny system zdalnego zarządzania domem - Inteligentny dom. Pomaga on zapewnić domownikom poczucie bezpieczeństwa i kontroli, kiedy przebywają oni w pracy lub podróży.

Jeśli dzieje się pod ich nieobecność coś niepokojącego, system powiadomi ich SMS-em lub mailem. Inteligentny dom umożliwia też m.in. zdalne włączanie lub wyłączanie gniazdek elektrycznych i kontrolę ilości energii zużywanej przez podłączone do nich urządzenia. Do zarządzania nim wystarczy smartfon, tablet lub zwykły komputer.

Inteligentny dom to zestaw czujników zintegrowanych z centralą, która steruje ich pracą. Klient może sam stworzyć własny system dobierając do niego urządzenia, które są mu potrzebne. Później można go łatwo rozbudować o kolejne elementy. Instalacja Inteligentnego domu nie jest skomplikowana i nie wymaga rozprowadzania w domu dodatkowego okablowania. Czujniki komunikują się z centralą bezprzewodowo, drogą radiową i są zasilane bateriami. Jedynie centrala wymaga podłączenia do prądu oraz do routera z dostępem do internetu, jednym kablem Ethernet.

W ramach nowej oferty, wraz z Neostradą w opcji do 10 Mb/s lub 20 Mb/s, Neostradą z nielimitowanymi rozmowami i FunPack-iem klienci otrzymają centralę i jeden wybrany przez siebie czujnik w promocyjnej cenie. Do wyboru są:

  • czujnik dymu, który ostrzega o pojawieniu się dymu w pomieszczeniach,
  • przełącznik do gniazdka bez miernika energii, pozwalający zdalnie włączać/wyłączać różne urządzenia domowe,
  • czujnik otwarcia drzwi i okien oraz miniczujnik otwarcia drzwi i okien dający informację, że drzwi lub okna do naszego mieszkania zostały otwarte,
  • czujnik ruchu, za pomocą którego możena wykrywać ruch w mieszkaniu,
  • czujnik zalania, który powiadomi o wycieku wody.

Pozostałe, wybrane elementy systemu, w tym między innymi kamerę oraz przełącznik do gniazdka z miernikiem energii, można dokupić w sklepie internetowym na orange.pl.

System można kontrolować zdalnie za pomocą komputera podłączonego do internetu lub specjalnej aplikacji mobilnej na smartfonie lub tablecie. Aplikacja jest przygotowana na urządzenia z systemem operacyjnym Android w wersji 4.x lub iOS 5.x lub nowszej. Oznacza to, że korzystając z mobilnej aplikacji w telefonie, można na przykład wyłączyć gniazdko elektryczne wraz z urządzeniem do niego podłączonym. Można ją wykorzystać do wszystkich urządzeń, które działają na zasadzie on/off oraz do kontrolowania (aktywowania lub dezaktywowania) pozostałych czujników.

Z nowej oferty mogą skorzystać zarówno nowi klienci, jak i obecni, przedłużający umowę na Neostradę w opcji 10 lub 20 Mb/s, Neostradę z nielimitowanymi rozmowami (internet, telefon) i FunPack-a (internet, telefon, telewizja).

Szczegółowe informacje na temat oferty znajdują się na orange.pl/inteligentnydom.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu