DAJ CYNK

Miasto i gmina Chocianów staną się smart dzięki współpracy z T-Mobile. Mieszkańcy nie przestraszą się 5G?

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5243

Miasto i gmina Chocianów stanie się smart dzięki współpracy z T-Mobile

Nie udało się z Kazimierzem Dolnym, może powiedzie się w mieście i gminie Chocianów. To tam realizowane będzie marzenie o smart city, w czym pomoże T‑Mobile Polska. Na początek operator stworzy rozbudowany system monitoringu.

Na mocy umowy pomiędzy T‑Mobile Polska, a położonym w województwie dolnośląskim miastem i gminą Chocianów, magentowy operator wdroży rozwiązania smart city, poprawiających życie i bezpieczeństwo mieszkańców. 

Zobacz: Gmina Piaseczno i Emitel rozpoczynają tworzenie inteligentnego miasta

Smart city dla Chocianowa jest projektem długofalowym, rozłożonym na etapy, z którym miasto wiąże wielkie nadzieje na rozwój. W pierwszym etapie projektu zostanie zainstalowany system kamer miejskiego monitoringu. To odpowiedź na potrzeby mieszkańców postulujących skuteczny monitoring i poprawę bezpieczeństwa w mieście. Wdrażany przez T‑Mobile system wideodetekcji oraz wideoanalizy obrazu wykorzystuje najnowocześniejsze algorytmy behawioralne i elementy sztucznej inteligencji. W trybie rzeczywistym system wykrywa zdarzenia niepożądane i pozwalają na natychmiastową reakcję odpowiednich służb w mieście.

Zobacz: Rozwiązania Smart City w T-Mobile

Kolejnym elementem smart city będzie instalacja systemu miejskiego Wi-Fi, który zostanie zamontowany w najważniejszych punktach miasta. Ma to poprawić dostęp mieszkańców, a także gości do zasobów internetu. 

Partnerem T‑Mobile w projekcie dla miasta i gminy Chocianów jest firma SOPHUS realizująca projekty wideomonitoringu oraz firma ACO Solutions odpowiadająca za dostawę sprzętu do realizacji miejskiego Wi-Fi.

Zobacz: Na Górnym Śląsku i w Zagłębiu powstanie Inteligentne Miasto

To nie jest pierwsze podejście T-Mobile do smart city. Ponad dwa lata temu magentowa sieć zapowiedziała realizację takiej inwestycji w Kazimierzu Dolnym. Plany były szumne i imponujące, ale ostatecznie miasto wycofało się z tego projektu z obawy przed... 5G. Mieszkańcy Kazimierza określali 5G wręcz jako zamach na wolność obywateli, co ostatecznie pogrzebało pomysł na smart city.  

Zobacz: Smart City z T-Mobile w Kazimierzu Dolnym
Zobacz: Mieszkańcy Kazimierza Dolnego nie chcą 5G i obawiają się rozwiązań Smart City sieci T-Mobile
Zobacz: Budowa nadajnika Play zaskoczyła mieszkańców Witoszyna koło Kazimierza Dolnego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Wikipedia, Giusta777 - CC BY-SA 3.0 pl

Źródło tekstu: T-Mobile, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu