DAJ CYNK

Mieszkańcy Kazimierza Dolnego nie chcą 5G i obawiają się rozwiązań Smart City sieci T-Mobile

orson_dzi

Wydarzenia

Dziennik Wschodni informuje o obawach mieszkańców Kazimierza Dolnego przez budową sieci 5G oraz wprowadzeniem rozwiązań Smart City. Z wypowiedzi burmistrza wynika, że budowa inteligentnego miasta przez T-Mobile może nie być wcale taka pewna.

Sieć 5G zamachem na wolność obywateli

Samorząd mieszkańców Kazimierza Dolnego zorganizował spotkanie, na którym wyraził sprzeciw przeciwko budowie sieci 5G. Użyte przez ich argumenty możemy uznać za typowe i takie same jak w przypadku dotychczasowych protestów. Mieszkańcy chcą znać szczegóły umów operatora z miastem oraz konkretów w sprawie sieci 5G. Ich zdaniem wielkie koncerny nie robią nic za darmo.

Zobacz: Huawei będzie nas zabijać technologią 5G? Takie wizje szerzy amerykański ambasador

Mieszkańcy określają sieć 5G jako eksperyment i nie chcą być jego częścią. Obawiają się o swoje zdrowie, ale także widzą w niej duży potencjał do inwigilacji, co określili mianem zamachu na wolność obywateli.

Zobacz: Poseł Robert Majka twierdzi, że 5G to zaplanowane ludobójstwo. Źródło tych informacji przeraża

Burmistrz Kazimierza Dolnego choć sam ma obawy przed wprowadzeniem sieci nowej generacji, to słusznie zaznacza, że sieć 5G, a rozwiązania Smart City, które w mieście chce wprowadzić T-Mobie, to dwie zupełnie odrębne kwestie. Nad budową sieci 5G nadzór sprawuje Ministerstwo Cyfryzacji i może ona się odbyć z pominięciem lokalnego samorządu. I nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić.

Mieszkańcy chcą informacji w sprawie Smart City. Inteligentne miasto zagrożone?

W kwestii inteligentnego miasta samorząd ma już dużo do powiedzenia, bo to w zasadzie od jego decyzji zależy całe przedsięwzięcie. Burmistrz podziela w tej sprawie głos mieszkańców, którzy domagają się kampanii informacyjnej związanej ze Smart City. Zaznacza, że brak odpowiedniej edukacji mieszkańców i radnych miasta ze strony T-Mobile był ogromnym błędem.

Zobacz: Smart City z T-Mobile w Kazimierzu Dolnym

Jak się okazuje, budowa Smart City nie jest wcale przesądzona. Aktualnie trwają negocjacje między miastem, a operatorem. Wstępne umowy w tej sprawie były podpisywane przez poprzedniego burmistrza i jak widać, nowy nie podziela wcześniejszego entuzjazmu. Wiele wskazuje na to, że w tej sprawie może się jeszcze dużo wydarzyć. Wspomniana akcja informacyjna ze strony operatora wydaje się być pierwszym krokiem w tej sprawie.

Zobacz: Rozwiązania Smart City w T-Mobile

O komentarz w sprawie poprosiliśmy biuro prasowe T-Mobile, wiadomość będzie aktualizowana.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Dziennik Wschodni; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu