DAJ CYNK

CyberTarcza wraca do łask. Usługa znajdzie się w nowej ofercie Orange

orson_dzi

Taryfy, promocje, usługi

Orange szykuje się do wprowadzenia nowej oferty w ramach kolejnego sezonu komercyjnego. Jedną z "nowości" będzie CyberTarcza. Usługa dostępna w Orange od prawie czterech lat otrzyma nowe funkcjonalności.

CyberTarcza - czym jest? Co robi?

CyberTarcza to usługa wprowadzona przez Orange w kwietniu 2015 roku i była od tej pory kierowana głównie dla klientów Internetu stacjonarnego operatora. Jej podstawowe funkcjonalności są darmowe. Wystarczy wejść na stronę internetową cert.orange.pl/cybertarcza, aby móc sprawdzić poziom zabezpieczenia naszej sieci. CyberTarcza to również szereg działań niewidocznych dla klientów. To system, który automatycznie blokuje podejrzane i niebezpieczne adresy IP oraz zagrożenia, które mogą być niebezpieczne dla urządzeń klientów Orange. Interaktywna mapa zagrożeń dostępna na stronie cert.orange.pl/mapa pokazuje w czasie rzeczywistym wszystkie zablokowane zagrożenia.

Za pomocą CyberTarczy można również sprawdzić stan zabezpieczenia urządzeń mobilnych działających w sieci Orange.

Zobacz: CyberTarcza - lepsza ochrona internautów w sieci Orange

Powiedzmy sobie szczerze, te reklamy były genialne!

Fale ataków phishingowych okazją do stworzenia oferty

W ostatnich miesiącach próby podszywania się pod operatorów w postaci fałszywych faktur, czy SMS-ów z informacją o niedopłacie za rachunki praktycznie mnożyły się. W pewnym momencie problem zaczął dotyczyć praktycznie wszystkich operatorów. O atakach było coraz głośniej w mediach, więc dla Orange to idealna okazja, aby klienta wyposażyć w dodatkową, oczywiście płatną, ochronę, bazującą na sprawdzonym i od lat działającym mechanizmie.

Zobacz: Uważaj na fałszywe SMS-y i maile w sprawie konieczności dopłaty do abonamentu
Zobacz: Orange - uważaj na link do płatności z SMS-a!

CyberTarcza dla klientów mobilnych - co robi?

Po uruchomieniu usługi, CyberTarcza będzie chronić urządzenia mobilne klientów przez atakami:

  • Malware - oprogramowanie przejmujące kontrolę nad urządzeniem, co daje hakerom dostęp do np. danych do logowania w bankach i innych kontach,
  • Phishing - wyłudzanie danych osobowych za pomocą tworzenia fałszywych stron internetowych lub przesyłania fałszywych wiadomości,
  • Ransomware - oprogramowanie, które blokuje urządzenie i do odblokowania wymaga opłacenia okupu.

Ochrona będzie działać zdalnie, bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. Ma również nie wpływać negatywnie na wydajność urządzenia oraz czas działania na pojedynczym ładowaniu. Wszystkie próby ataków zostaną zdalnie zablokowane, zanim dotrą do użytkownika końcowego.

CyberTarcza będzie też mechanizmem kontroli nad urządzeniami mobilnymi. Pozwoli kontrolowanie czasu dostępu do Internetu w smartfonach/tabletach oraz np. na zablokowanie wybranych stron internetowych. Blokadami będzie można sterować z poziomu portalu CyberTarczy. To rozwiązanie może być przydatne do kontrolowania dzieci oraz pracowników w firmach, którym w prosty sposób będzie można zdalnie zablokować dostęp do Facebooka w godzinach pracy.

CyberTarcza - ceny i dostępność

Usługa będzie dostępna dla klientów indywidualnych i biznesowych za 7,98 zł (6,49 zł netto) miesięcznie. Jest to opłata za 3 urządzenia. Maksymalnie ochroną można będzie objąć 10 urządzeń, a każde kolejne (powyżej 3) to koszt 3,68 zł (2,99 zł netto) miesięcznie. Przez pierwszy miesiąc usługa będzie darmowa w przypadku zakupu nowej oferty.

Dla klientów indywidualnych oferta będzie dostępna w planach - Orange Love, Plan Komórkowy, Internet Mobilny, Internet Domowy 4G. Dla klientów biznesowych - Orange Love dla FIrm, Dla Firm, Internet Mobilny dla Firm, Internet LTE dla Firm Biurowy.

Usługę będzie można aktywować podczas zakupu nowej oferty (lub przedłużenia), w serwisach samoobsługowych oraz SMS-em o treści START na numer 80808.

CyberTarcza będzie dostępna w ofercie Orange od 10 stycznia.

 

Kolejne nowości, które Orange wprowadzi 10 stycznia przedstawimy niebawem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu