DAJ CYNK

CyberTarcza - lepsza ochrona internautów w sieci Orange

orson_dzi

Taryfy, promocje, usługi

CyberTarcza to nowe bezpłatne rozwiązanie, które zapewni większe bezpieczeństwo w sieci użytkownikom Neostrady. Nie tylko umożliwi ona wykrycie większości potencjalnych zagrożeń internetowych, ale także pozwoli internaucie na samodzielne sprawdzanie stanu bezpieczeństwa urządzeń podłączonych do domowej sieci.

CyberTarcza to nowe bezpłatne rozwiązanie, które zapewni większe bezpieczeństwo w sieci użytkownikom Neostrady. Nie tylko umożliwi ona wykrycie większości potencjalnych zagrożeń internetowych, ale także pozwoli internaucie na samodzielne sprawdzanie stanu bezpieczeństwa urządzeń podłączonych do domowej sieci.

Ochroną CyberTarczy zostaną automatycznie objęci wszyscy klienci Neostrady, nastąpi to w ciągu kilku tygodni. Dzięki temu będą mogli samodzielnie sprawdzić poziom zagrożeń wchodząc na specjalną stronę internetową. O wyjątkowo poważnych zagrożeniach, a także o sposobach ich usunięcia, klient będzie powiadamiany w chwili włączenia przeglądarki internetowej.

CyberTarcza to także wiele innych działań, niewidocznych dla klientów. Orange Polska na bieżąco monitoruje źródła informacji o złośliwym oprogramowaniu, jego próbki są testowane w naszych laboratoriach. W efekcie w większości przypadków adresy IP, mogące stanowić zagrożenie dla użytkowników Neostrady, są blokowane przez CyberTarczę jeszcze zanim zagrożenie stanie się realne. Dzięki temu, gdy komputer klienta zostanie zarażony, CyberTarcza uniemożliwi cyber-przestępcom przejęcie nad nim kontroli.

Dodatkowo Orange Polska oferuje pakiety e-bezpieczeństwa McAffee, stanowiące uzupełnienie dla CyberTarczy. Za kilka złotych miesięcznie oferują ochronę urządzeń w domowej sieci oraz kontrolę rodzicielską aktywności dzieci w Internecie.

Nazwa pakietu

Główne

funkcjonalności

Opłata miesięczna

e-bezpieczeństwo standard

umożliwia skuteczną

ochronę przed wirusami, spamem i oszustami

komputerowymi. Komputer jest niewidoczny dla cyberprzestępców, dlatego włamanie

do niego jest znacznie utrudnione.

4,03 zł

e-bezpieczeństwo

plus

dodatkowo udostępnia funkcjonalność nadzoru rodzicielskiego, zapewni ochronę komunikatorów oraz analizę elementów

graficznych z blokowaniem dostępu do niebezpiecznych treści

6,50 zł

e-bezpieczeństwo

max

sprawdza ponadto linki w e-mailach, blokuje

dostęp do niebezpiecznych stron, a przede wszystkim stanowi ochronę dla

całej sieci domowej

7,06 złTo nasza odpowiedź na rosnącą skalę cyber-zagrożeń. Aktywnie chronimy internautów przed nadużyciami i atakami w sieci. CERT Orange Polska monitoruje naszą sieć przez 24 godziny na dobę. Wdrażamy rozwiązania technologiczne, takie jak właśnie CyberTarcza czy Bezpieczny Starter. Prowadzimy też działania edukacyjne dotyczące bezpiecznego korzystania z najnowszych technologii, szczególnie dla dzieci. To wszystko ma realny wpływ na bezpieczeństwo naszych klientów - powiedział Michał Paschalis - Jakubowicz, dyrektor wykonawczy ds. marketingu rynku masowego.

Zobacz: Nowe pakiety usług dla klientów indywidualnych Orange
Zobacz: Znacznie więcej niż standard w nowych planach taryfowych Orange dla Firm
Zobacz: Orange się zmienia - nowe oferty i sposób obsługi klienta

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: gnbm

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu