DAJ CYNK

Orange - uważaj na link do płatności z SMS-a!

16.02.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7497

Ważne 8

1

Klienci Orange otrzymują SMS-y z informacją o konieczności spłaty zadłużenia. Wiadomości są fałszywe.



Klienci Orange otrzymują SMS-y z informacją o konieczności spłaty zadłużenia. Wiadomości są fałszywe.

Przykładowa treść wiadomości:
Nieuregulowanie zadłużenia w kwocie 6 zł spowoduje zablokowanie połączeń. Link do płatności ważny 2h http://otworz.to/*.

Po kliknięciu w link przekierowuje nas do strony płatności DotPay. Wpłacone pieniądze oczywiście trafiają na konto oszustów.

Nadawca wiadomości może być różny. Przykładowe nazwy to - OPERATOR lub PRZYPOMNIENIE. Skąd taka nazwa? Wykupując masową wysyłkę SMS-ów u różnych firm możliwe jest podanie dowolnej nazwy nadawcy, która jest wyświetlana w miejscu numeru telefonu.

O otrzymaniu takiej wiadomości warto poinformować operatora.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
45. ~Sołtys
0

2018-02-18 10:58:44

@42 mój amstaf! - jak ci jajca wytarmosi to inaczej będziesz śpiewał!

Odpowiedz

44. ~Piotreknkw
0

2018-02-17 21:05:22

Problem dotyczy wszystkich sieci, nie tylko orange. Tak samo jak problem z kubańskimi numerami. Tylko że informuje swoich klientów o niebezpieczeństwie.

Odpowiedz

43. ~hmm
0

2018-02-17 21:03:56

@42: praszczaj- kancierta nie budiet!!!

Odpowiedz

42. ~GigaPento
0

2018-02-17 20:23:47

Który mi torbe popiesci?

Odpowiedz

41. sapphire
0

2018-02-17 18:25:50

Możliwość korzystania z własnego pola nadawcy SMS nie wymaga wykupowania wysyłek masowych - to tak informacyjnie dla Telepolis. Jak masz ochotę, to możesz wysłać i jednego SMS-a.

Odpowiedz

40. ~Rob
0

2018-02-17 17:17:53

Uwielbiam te reklamy na waszej stronie, „zainwestował 1000zł i zarobił 78000 w godzinę.”. To was bardzo uwiarygadnia.... moze czas zacząć korzystać z jakichś googlowych mechnizmów kontekstowych? No chyba że faktycznie macie dla czytelników świetny sposób na dorobienie się w godzinę.

Odpowiedz

39. wlo
0

2018-02-17 12:40:52

☐ Wyrażam zgodę ☐ Nie wyrażam zgody na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. moich danychosobowych w celach marketingowych innych podmiotów z Grupy Kapitałowej Orange Polska oraz współpracujących zOrange Polska S.A.Takich zgód każdy operator ma pwnie z 10... Pytanie - kto je cofa?

Odpowiedz

38. ~
0

2018-02-17 12:38:09

@13 dziadem jest ten kto się na to zgadza... nie bronię orange ale pracuję na słuchawce i ludzie sami są sobie winni... dzwonią ludzie z długami na każdą zgodę mówią tak mając nadzieje że dostaną jakiś badziewny telefon tylko po to żeby go sprzedać i nie płacić i co? i zgoda wyrażona dane są telefonu nie dostanie bo ma bik i później do kogo pretensje? PS. zastanówcie się o tym handlu danymi jak to mówicie jaki zyska ma operator w tym że np. sprzedłaby numery konkurencji? Żaden! gdzie łeb? gdzie logika? pozdrawiam

Odpowiedz

0

2018-02-17 12:37:18

Ktoś jeszcze w XXI wieku nabiera się na te bzdety ?

Odpowiedz

36. ~
0

2018-02-17 12:04:54

Pytanie skąd osoby te mają dane klientów akurat jednej sieci komórkowej ( Orange) ??Albo sami sprzedają bazy danych i akurat ta trafiła do tych oszustów, albo ktoś w firmie kradnie dane, co nie powinno być trudne do wykrycia

Odpowiedz

0

2018-02-17 10:53:15

Mam u nich 3 numery i jak była afera z połączeniami z kuby czy tak jak teraz, nigdy nic mi nie przyszło.

Odpowiedz

34. ~Gutek
1

2018-02-17 10:11:51

Orange to największy spamer, nigdy więcej usług tej firmy.

Odpowiedz

33. ~zen
0

2018-02-17 09:20:19

30 jesli chodzi o garnki , pokazy itp i miasta to maja bazy z roznych zrodel. Moj jeden numer dawno temu sprzedalo im GG gdzie mialem podana nieprawdziwa miejscowosc w ktorej nawet nigdy nie bylem, a oni przez pare lat zapraszali mnie do niej na pokazy.

Odpowiedz