DAJ CYNK

Przelew natychmiastowy powinien być standardem - mówią klienci banków

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6569

Ponad 1/3 klientów banków uważa, że przelew natychmiastowy powinien być stosowany w każdej sytuacji. To znaczny wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Z badania przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie KIR i Związku Banków Polskich wynika, że 36% klientów banków oczekuje, aby przelewy natychmiastowe były stosowane zawsze, kiedy dokonują transakcji na rachunku bankowym. W ubiegłym roku takiego zdania było 24% badanych. Największą potrzebę tego typu przelewów widzi pokolenie trzydziestolatków (40%). Przelewy natychmiastowe są szczególnie ważne dla przedstawicieli wolnych zawodów.

Zobacz: Rekordowa liczba płatności bezgotówkowych w Polsce

Popularność przelewów natychmiastowych rośnie wśród Polaków wyjątkowo dynamicznie. Widzimy to w statystykach obsługiwanego przez KIR systemu Express Elixir. W maju tego roku, po raz pierwszy w historii systemu, miesięczna liczba zrealizowanych transakcji przekroczyła dwa miliony (2,082 mln) i osiągnęła wartość 3,56 mld zł. W porównaniu do maja 2018 r. odnotowaliśmy 132% wzrost liczby transakcji i ponad 53%wzrost wartości obrotów

- powiedział Grzegorz Leńkowski, dyrektor linii biznesowej płatności natychmiastowych w KIR.

Zobacz: Polska technologia BLIK-a będzie sercem systemu płatności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Z przelewów natychmiastowych najczęściej korzystamy realizując płatność na ostatnią chwilę - na konto innej osoby lub opłacając rachunki. W obu przypadkach odsetek tego typu przelewów wskazało 31% osób. Niewiele mniej, bo w 30% przypadków są to płatności na rzecz administracji publicznej , a w 20% spłata rat kredytu, pożyczek lub karty kredytowej. 14% badanych wskazało dodatkowo zapłatę za zakupy na duża kwotę, za które nie chcemy płacić gotówką. W grupie 19-25 lat z takiego wariantu korzysta 1/5 osób.

Zobacz: Magenta 1 - Netflix za darmo w T-Mobile
Zobacz: Netia proponuje pakiet trzech usług. Światłowód, telewizja i internet mobilny za 60 zł miesięcznie
Zobacz: Play zbroi się przed 5G i kupuje operatora sieci światłowodowej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: KIR; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu