DAJ CYNK

Apple Pay w Polsce w 2Q2018?

orson_dzi

Taryfy, promocje, usługi

Banki otrzymały propozycję wdrożenia Apple Pay w Polsce. Część z nich postanowiła z niej skorzystać - informuje portal Cashless.Banki otrzymały propozycję wdrożenia Apple Pay w Polsce. Część z nich postanowiła z niej skorzystać - informuje portal Cashless.

Portal Cashless powołuje się na własne, niezależne źródła informacji. Wynika z nich, że w grudniu część polskich banków otrzymała propozycję wdrożenia systemu płatności Apple Pay. Jakie to banki? Te, które są na to gotowe technologicznie, czyli wdrożyły tokenizację Mastercard lub Visa. Obie firmy mają pomóc bankom wprowadzić na rynek system płatnośći Apple'a.

Część banków odrzuciło propozycję. Wśród tych, które się na nią zgodziły są m.in. Alior, mBank i BZ WBK. Banki oficjalnie nie komentują sprawy, najprawdopodobniej ze względu na wysokie kary zawarte w klauzulach poufności.

Aktualnie ostatnią kwestią do załatwienia jest ustalenie warunków finansowych, czyli kwota prowizji dla banków. Ta w przypadku Apple Pay jest niewielka i dla transakcji kartą wynosi 0,2-0,3%. To właśnie prowizja była tym, co od systemu płatności Apple'a odrzuciło część banków.

Jeśli negocjacje w sprawie prowizji pójdą sprawnie, to Apple Pay może pojawić się w Polsce nawet w I kwartale 2018 roku. Bardziej realny jest jednak termin II kwartału 2018 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Cashless