DAJ CYNK

Xperia 2, Xperia 1 Premium...? Co szykuje Sony?

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8368

Sony, po premierze modelu Xperia 1 na lutowych targach MWC, na wrzesień szykuje już premierę kolejnych nowości z najwyższej półki. Ich nazwy nie są jeszcze znane, ale istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że jeden z tych smartfonów to Sony Xperia 2.

Sony Xperia 1 to model, który miał zapewnić japońskiemu producentowi smartfonów drugie (trzecie, czwarte…?) życie i przedstawić „nową wizję marki”. Zanim urządzenie na dobre przyjęło się na rynku, już pojawiły się doniesienia o bezpośrednim następcy - modelu Sony Xperia 2. Taki wniosek można wysnuć z plików UAProf, które wyciekły do sieci.  W dokumentach tych pojawiły się symbole nowych modeli - J8210 i J8010 - oraz ich nazwy kodowe - SPHINX i HORUS. Obydwie nowości będą wyposażone w modemy 5G.

Zobacz: [Aktualizacja] Sony pracuje nad telefonem z sześcioma aparatami z tyłu. Bo pięć to chyba za mało

Analizując dotychczasową strategię numeracyjną Sony, można dojść do wniosku, że model J8210 to następca Xperii 1 oznaczonej numerem J8110. Prawdopodobnie będzie to więc Sony Xperia 2, chociaż nie jest to oczywiste. Inne możliwe warianty to ulepszone wersje jedynki, czyli np. Xperia 1 Premium lub też Xperia 1 5G albo całkiem jeszcze inny model.  

Zastanawiająca jest też rozdzielczość ekranów w szykowanych przez Sony smartfonach. Jak wynika z UAProf , model J8210 ma mieć przestarzałą rozdzielczość 1920 x 1080, która całkowicie nie przystaje do charakteru nowej serii Sony - Xperia 1 oferuje aż 1644 x 3840 pikseli. I taki właśnie ekran otrzyma drugi z tajemniczych smartfonów Sony - J8010. Tymi danymi nie należy się jednak zbytnio sugerować - mogą to być specyfikacje zostawione z domyślnych  ustawień szablonu i z czasem mogą ulec zmianie.

Przypomnijmy, że niedawno pojawiły się doniesienia o innym smartfonie szykowanym przez Sony - modelu o nazwie 1s lub 1v, który otrzyma potrójny aparat główny. Jego premiera ma się jednak odbyć już w lipcu w Tokio.

Zobacz: Nowy smartfon Sony z trzema aparatami. To Xperia 1s, czy 1v?

Zagadka modeli SPHINX i HORUS rozwiąże się najprawdopodobniej na berlińskich targach IFA, które będą odbywać się  w pierwszej  połowie września. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: sumahoinfo.com

Źródło tekstu: GSM Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu