DAJ CYNK

Xiaomi stawia na 5G. Więcej smartfonów w 2020 roku

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5138

xiaomi 5g

Prezes Xiaomi poinformował, że jego firma chce mocno stawiać na 5G w 2020 roku. Na rynek trafi zdecydowanie więcej smartfonów działających w sieci nowej generacji.

Xiaomi ma obecnie w ofercie trzy smartfony działające w sieci 5G. Choć tak naprawdę możemy mówić o dwóch - Mi Mix 3 5G oraz Mi 9 Pro 5G. O Mi Mix Alpha ciągle możemy mówić bardziej jako koncepcyjnym prototypie.

Zobacz: Już dziś możesz kupić Xiaomi Mi Mix Alpha. Za jedyne 33 tys. zł…

Mimo wszystko te dwa modele okazały się sporym sukcesem i Xiaomi przyznaje, że rozbudziły oczekiwania jeśli chodzi o sprzęt działający w 5G. Dodatkowo firma obawia się, że w 2020 roku smartfony z LTE mogą nie sprzedawać się już tak dobrze i klienci będą domagać się urządzeń z modemem 5G.

Zobacz: Orange: Lublin to kolejne miasto, w którym ruszą testy pomarańczowego 5G

Taki krok ze strony Xiaomi to dobra informacja dla klientów nie tylko ze względu na dostępność nowych smartfonów 5G. Firma zapowiada, że chce zaoferować dostęp do 5G nie tylko we flagowcach, ale również w tańszych modelach. To może wywołać reakcję pozostałych producentów i tak jak wielu z nich przewiduje, smartfony z 5G będą w 2020 roku znacznie tańsze niż obecnie.

Zobacz: IFA 2019: rozmawiamy z Richardem Yu, CEO Huawei. Harmony OS może pojawić się w P40 Pro
Zobacz: 300 mln smartfonów 5G - nowe prognozy na rok 2020

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu