DAJ CYNK

Xiaomi patentuje fotograficzny i rozsuwany telefon

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6627

Firma Xiaomi opatentowała fotograficzny smartfon z czterema aparatami oraz mechanizmem slidera oraz inny wariant, z trzema aparatami z tyłu oraz dwoma z przodu obudowy, umieszczonymi w nietypowym wcięciu.

Rozsuwany smartfon Xiaomi przypomina na grafikach model Mi Mix 3. Mechanizm slidera kryje podwójny aparat i diodę doświetlającą, a dzięki niemu ekran może zajmować niemal całą powierzchnię przedniego panelu. Z tyłu obudowy widzimy główny aparat składający się z czterech obiektywów. Grafika pokazuje również, że smartfon nie będzie wyposażony w gniazdo Jack 3,5mm, a czytnik linii papilarnych zostanie zapewne umieszczony w ekranie.

Zobacz: Test telefonu Xiaomi Mi Mix 3: wielki ekran i slider zamiast wcięcia
Zobacz: Xiaomi szykuje telefon marki Redmi z aparatem 64 Mpix

Drugi wariant to smartfon z potrójnym aparatem głównym oraz podwójnym aparatem z przodu. Został on umieszczony w sporym, nietypowo zaokrąglonym wcięciu w ekranie. To może być ciekawe rozwiązanie, które może nie ograniczać widoku ikon powiadomień ma pasku stanu. To zdecydowanie największa wada dużych wcięć w ekranie, takich jak w iPhonie X lub Huaweiu Mate 20 Pro. Tutaj również czytnik linii papilarnych zapewne zostanie umieszczony w ekranie.

Zobacz: Po co nam to POCO - mówi Xiaomi

Oczywiście są to tylko grafiki patentowe, a producent nie ma żadnego obowiązku, aby ten paten wykorzystać. Mimo wszystko chętnie zobaczylibyśmy tak wyglądające smatfony.

Zobacz: Pierwszy test 5G w T-Mobile - prawie jak światłowód
Zobacz: Masz Internet mobilny? Jesteś w niebezpieczeństwie

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: tigermobiles; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu