DAJ CYNK

[Aktualizacja] Xiaomi CC9 będzie wyposażony w 32 Mpix aparat do selfies oraz funkcje upiększające Meitu

25.06.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4873

Ważne 1

0

Dokładnie za tydzień, 2 lipca 2019 roku, zostanie zaprezentowany nowy telefon Xiaomi CC9, będący wynikiem współpracy z firmą Meitu. Chiński producent ujawnił kolejne informacje o nadchodzącym urządzeniu.

Podgrzewanie atmosfery przed oficjalną premierą jakiegoś produktu to stosowana przez wiele firm metoda, której celem jest zainteresowanie swoją ofertą potencjalnych nabywców. Nie inaczej jest w świecie telefonów komórkowych i smartfonów. Xiaomi na przykład ujawnia poprzez Weibo.com coraz więcej informacji na temat modelu CC9. Z wczorajszej publikacji wiemy, że premiera smartfonu odbędzie się 2 lipca 2019 roku, czyli dokładnie za tydzień.

Zobacz: [Aktualizacja] Xiaomi CC9 i CC9e - pierwsze informacje na temat nowej serii Xiaomi

Pod powyższym linkiem znajdziecie częściowe informacje o specyfikacji Xiaomi CC9 oraz jego uboższej wersji CC9e. Dzisiaj na Weibo.com pojawiły się dane aparatu fotograficznego do robienia zdjęć typu selfie. Będzie on miał rozdzielczość 32 Mpix i będzie wyposażony w samowyzwalacz. Nie ujawniono jednak, w jaki sposób ta funkcja będzie działać - czy będzie całkowicie automatyczna, czy też na przykład będzie wymagała pomachania ręką lub czegoś podobnego. Lepszy byłby ten pierwszy sposób, w pełni zasługujący na miano samowyzwalacza.

Zobacz: Asus Zenfone 6 złamał system pod względem selfies. DXOMark to docenił

Xiaomi CC9 ma robić bardzo dobre jakościowo autoportrety. Pomóc mają w tym funkcje firmy Meitu, zajmującej się tworzeniem aplikacji upiększających. Kilka rzekomych przykładów działania funkcji upiększających w CC9 opublikowano na Weibo.com. Oto niektóre z nich.

Niewiadomą pozostaje jeszcze lokalizacja aparatu do selfies. W zależności od źródeł, mówi się o małym wcięciu w ekranie, elementu wysuwanego z górnej części obudowy oraz o obrotowym aparacie umieszczonym z tyłu. Jak pisaliśmy już wcześniej, Xiaomi pracuje też nad przednim aparatem całkowicie schowanym pod powierzchnią wyświetlacza. Być może jest to dobry moment na wykorzystanie tej technologii.

Zobacz: Oppo i Xiaomi chwalą się przednimi aparatami pod wyświetlaczem
Zobacz: Telefon Oppo z aparatem schowanym pod wyświetlaczem w oficjalnym filmie promocyjnym [wideo]

Aktualizacja:

Dosłownie przed chwilą potwierdzono, że jeden z aparatów, w które wyposażony będzie model CC9, będzie miał matrycę o rozdzielczości 48 Mpix. Pokazano też przykładowe zdjęcie, które wygląda dobrze nawet po powiększeniu jego fragmentu.

Źródło tekstu: Xiaomi (Weibo.com)

Komentarze
Zaloguj się