DAJ CYNK

USA nie są już drugim największym smartfonowym rynkiem

LuiN

Sprzęt

Zgodnie z szacunkami analityków, Stany Zjednoczone spadły z drugiego na trzecie miejsce w rankingu największych na świecie rynków pod względem sprzedaży smartfonów.

Zgodnie z szacunkami analityków, Stany Zjednoczone spadły z drugiego na trzecie miejsce w rankingu największych na świecie rynków pod względem sprzedaży smartfonów.

Pierwsze miejsce na podium od długiego czasu jest oczywiste - dzierżą je niepodzielnie Chiny, z średnio ponad 100 mln sprzedanych smartfonów każdego kwartału. Natomiast na 2. miejsce zestawienia wdrapały się w III kwartale tego roku Indie, w których sprzedano ponad 40 mln sztuk smartfonów.

O ile jednak sam wzrost sprzedaży smartfonów w Indiach nie jest specjalnym zaskoczeniem, to już podział tamtejszego rynku pod względem udziałów poszczególnych producentów jest bardzo interesujący. Firmy Samsung i Xiaomi mają tam łącznie blisko połowę sprzedaży, z wynikami odpowiednio 9,4 i 9,2 mln sztuk sprzedanych urządzeń.

Wszystko wskazuje przy tym na to, że już w IV kwartale zmieni się pozycja lidera i Xiaomi przeskoczy w Indiach Samsunga. Kolejne miejsca należą do firm Vivo, Oppo i nieco mniej egzotycznego dla Polaków Lenovo.W tym roku produkcję swoich smartfonów w Indiach rozpoczął Apple. Sprzedaż iPhone'ów podwoiła się względem III kwartału 2016 roku, jednak z 0,9 mln sprzedanych sztuk, Apple'owi daleko jest jeszcze do lokalnych liderów.

Zobacz: IDC: W 2021 roku na ogólnoświatowy rynek trafi 1,7 mld smartfonów
Zobacz: Światowy rynek smartfonów w 2Q2017 wg IDC

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Canalys, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu