DAJ CYNK

USA nie są już drugim największym smartfonowym rynkiem

27.10.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4231

Ważne 2

1

Zgodnie z szacunkami analityków, Stany Zjednoczone spadły z drugiego na trzecie miejsce w rankingu największych na świecie rynków pod względem sprzedaży smartfonów.

Zgodnie z szacunkami analityków, Stany Zjednoczone spadły z drugiego na trzecie miejsce w rankingu największych na świecie rynków pod względem sprzedaży smartfonów.

Pierwsze miejsce na podium od długiego czasu jest oczywiste - dzierżą je niepodzielnie Chiny, z średnio ponad 100 mln sprzedanych smartfonów każdego kwartału. Natomiast na 2. miejsce zestawienia wdrapały się w III kwartale tego roku Indie, w których sprzedano ponad 40 mln sztuk smartfonów.

O ile jednak sam wzrost sprzedaży smartfonów w Indiach nie jest specjalnym zaskoczeniem, to już podział tamtejszego rynku pod względem udziałów poszczególnych producentów jest bardzo interesujący. Firmy Samsung i Xiaomi mają tam łącznie blisko połowę sprzedaży, z wynikami odpowiednio 9,4 i 9,2 mln sztuk sprzedanych urządzeń.

Wszystko wskazuje przy tym na to, że już w IV kwartale zmieni się pozycja lidera i Xiaomi przeskoczy w Indiach Samsunga. Kolejne miejsca należą do firm Vivo, Oppo i nieco mniej egzotycznego dla Polaków Lenovo.



W tym roku produkcję swoich smartfonów w Indiach rozpoczął Apple. Sprzedaż iPhone'ów podwoiła się względem III kwartału 2016 roku, jednak z 0,9 mln sprzedanych sztuk, Apple'owi daleko jest jeszcze do lokalnych liderów.

Zobacz: IDC: W 2021 roku na ogólnoświatowy rynek trafi 1,7 mld smartfonów
Zobacz: Światowy rynek smartfonów w 2Q2017 wg IDC

Źródło tekstu: Canalys, wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~xxx
0

2017-10-28 12:50:47

@7 smiesza mnie takie argumenty typu od komunistow nie kupie ale od kapitalistow juz tak, tak wynika z Twojego wywodu.zaklady pracy w rece robotników!!! ;)

Odpowiedz

9. ~lolo
0

2017-10-28 12:14:47

@7 redmi, sialomi, ssajmi, I tak nie przebije ***

Odpowiedz

8. adik
0

2017-10-28 10:21:58

USB type C jest już stosowane we wszystkich telefonach z serii MI to ta droższa seria niż Redmi, Redmi nie ma nowszego USB ale jest też sporo tańsza.

Odpowiedz

-2

2017-10-28 00:04:05

@Hotelarz nie zaczynaj znowu. I jeśli to cały czas ty to się w końcu zarejestruj!!! Ja jestem przyzwyczajony do Samsunga. Lubię te telefony i nigdy mnie nie zawiodły. Obsługa serwisowa na bardzo dobrym poziomie. Skoro mnie stać to nie widzę argumentu dlaczego miałbym napychać kieszenie komunistom. Chinskie firmy zmuszają do pracy dzieci i starsze lub niepełnosprawne osoby. Chcesz. Kupuj. No problem. Z resztą nie chcę pchać się w politykę w komentarzach. Stać mnie na Samsunga i nie kupię Xiaomi bo ni choooja nikt nawet nie wie jak się to poprawnie wymawia. Co masz za telefon? Xiaomi? Ziajomi? Srajomi? To tak jak z samochodami. Jest jakieś Ssang Yong /''obciąg/''. Chcesz to kupuj Siajomi i odwal się od ludzi którzy chcą mieć to to chcą mieć, nawet jeśli jest to drogie. To następna bolączka na forach. Bo kogoś stać i ma do w dooopie :)

Odpowiedz

6. ~Hotelarz
0

2017-10-27 17:38:51

@5, Tylko że to jeszcze nie jest popularny standard na tyle by mówić że musi być.

Odpowiedz

0

2017-10-27 17:30:11

Niestety Xiaomi nie daje USB-C. Samsung, Sony tak. Ale nawet wielu chińskich producentów, też już weszło w USB-C i to nie tylko w top modelach, ale i najtańszych. Nawet Sony Xperia L1 za 700zł ma USB-C.

Odpowiedz

4. ~apelfan
0

2017-10-27 16:20:57

Fascynacja chińską marką dla ubogichzaczyna mnie przerazać...

Odpowiedz

3. ~Allan
-1

2017-10-27 15:44:35

Xiaomi daje duże baterie do wielu telefonów, a Samsung nie! Taki Xiaomi mi Max 2 ma baterię o pojemności 5300 mAh! Ceny też ma bardzo konkurencyjne. To dobrze, że Samsung spadnie na drugie miejsce. Może zacznie badać potrzeby konsumentów i liczyć się z nimi! Topowe telefony Samsunga są bardzo drogie i wąskie. Jest to wygodne w trzymaniu ale nie w czytaniu...

Odpowiedz

2. ~Hotelarz
-3

2017-10-27 15:31:37

Xiaomi na topie jak zawsze szkoda ze Polacy nie chcą docenić tej marki tylko przyzwyczajeni są do drogiego Samsunga.

Odpowiedz