DAJ CYNK

Twitter chce filtrować obraźliwe wiadomości. Ruszyły testy nowego narzędzia

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6158

Hejt to niestety przykry, ale stały element dzisiejszego Internetu. Szczególnie dużo jest go na Twitterze. W odpowiedzi na potrzeby użytkowników serwis testuje rozwiązanie, które pozwoli na filtrowanie obraźliwych wiadomości.

Użytkownicy Twittera mają obecnie kilka narzędzi, którymi mogą radzi sobie z obraźliwymi wpisami. Wśród nich znajduje się np. możliwość zgłaszania obraźliwych treści lub ukrywanie tego typu odpowiedzi. Cały czas jednak można dostać wiadomość o agresywnej treści i to może się wkrótce zmienić.

Zobacz: Twitter podsumowuje 1Q2019: przychód wzrósł, ale miesięczna liczba użytkowników przez rok spadła

Twitter testuje obecnie rozwiązanie, które będzie automatycznie filtrować przychodzące wiadomości bezpośrednie. Jeśli algorytm wykryje w nich treści obraźliwe, wiadomość zostanie przeniesiona do folderu Wiadomości dodatkowe. Treść wiadomości będzie ukrywa i tylko od użytkownika będzie zależeć, czy będzie chciał ją wyświetlić.

Zobacz: Instagram wykorzysta sztuczną inteligencję do walki z hejtem

Dodatkowo, podobnie jak na Facebooku, zablokowana zostanie możliwość otrzymywania wiadomości od osób, których nie śledzimy. Najpierw zostanie wysłana prośba o możliwość przesłania wiadomości i dopiero po akceptacji będzie można otrzymać wiadomość.

Zobacz: Fake newsy i trolle to plaga Internetu. Brakuje mechanizmów do walki z negatywnymi zjawiskami

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: engadget; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu