DAJ CYNK

Tanie routery Mercusys debiutują na polskim rynku

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8451

Na polskim rynku debiutuje budżetowa marka urządzeń sieciowych, Mercurys. Marka została stworzona przez firmę TP-Link i jest obecna na chińskim rynku od 2001 roku, stając się później drugą co do wielkości marką urządzeń sieciowych w Państwie Środka, po TP-Linku.

Po osiągnięciu sukcesu w Chinach, Mercusys zdecydował się rozpocząć działalność sprzedażową na 45 rynkach zagranicznych, w tym także w Polsce. Decyzja ta tłumaczona jest oczekiwaniami klientów, którzy potrzebują dobrej jakości, tanich i niezawodnych urządzeń. Bazując na doświadczeniach TP-Link w zakresie technologii produkcji, kontroli jakości oraz dystrybucji urządzeń sieciowych, marka Mercusys wprowadza urządzenia, które są przykładem optymalizacji jakości i ceny.

Jako pierwsze do sprzedaży w Polsce trafią:

  • router Wi-Fi Mercusys AC12G w cenie ok. 135 zł,
  • router Wi-Fi Mercusys MW305R w cenie ok. 55 zł,
  • przełącznik Mercusys MS105 (pięcioportowy) za ok. 35 zł,
  • przełącznik Mercusys S108 (ośmioportowy) za ok. 45 zł,
  • wzmacniacz sygnału Wi-Fi Mercusys MW 300RE, za ok. 55 zł,
  • karta sieciowa Mercusys MW300UM za ok. 18 zł.

Wszystkie urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją.

Zobacz: Huawei prezentuje inteligentny router dla sieci 5G
Zobacz: Router Netgear Nighthawk M1 w ofercie Plusa i Cyfrowego Polsatu

Mercusys AC12G to tani i wydajny router domowy, pracujący w standardzie 802.11ac. Użytkownicy dostają do dyspozycji do 1167 Mb/s przepustowości w dwóch pasmach: 867 Mb/s w paśmie 5 Ghz oraz 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Atutem routera jest obsługa technologii 2x2 MIMO, zwiększająca wydajność komunikacji pomiędzy urządzeniami. Router może udostępniać stabilne połączenie bezprzewodowe nawet 60 urządzeniom, takim jak telefony, tablety i urządzenia smart home, jednocześnie. Za połączenia przewodowe odpowiada 4-portowy, gigabitowy przełącznik (3 porty LAN i 1 port WAN). Dzięki funkcjom IGMP Proxy/Snooping, Bridge oraz technologii Tag VLAN router umożliwia obsługę telewizji internetowej IPTV.

Druga propozycja od Mercusys to kompaktowych rozmiarów router do zastosowań domowych, model MW305R, pracujący w standardzie 802.11n z prędkością do 300 Mb/s. Wyposażono go w trzyportowy przełącznik, dzięki któremu dostęp do sieci mają także urządzenia niewyposażone w karty sieciowe Wi-Fi (komputery stacjonarne, telewizory, konsole itp.).

Zobacz: Goclever Smart Plug Wi-Fi - tani sposób na smart home
Zobacz: Czy WiFi szkodzi? Badania pokazują, że to bezpieczna technologia

Osobom, które mają problem z rozesłaniem sygnału w swoim domu lub biurze, może się przydać budżetowy wzmacniacz sygnału MW300RE, pracujący w standardzie 802.11n z prędkością do 300 Mb/s. Łącząc się z routerem urządzenie wzmacnia odbierany sygnał i doprowadza go do miejsc, w których korzystanie z sieci wcześniej nie było możliwe. Urządzenie znacznie redukuje zakłócenia, ma sygnalizator siły sygnału oraz przycisk WPS, dzięki któremu nawiązanie połączenia z routerem odbywa się jednym kliknięciem.

Źródło tekstu: Mercusys

Przewiń w dół do następnego wpisu