DAJ CYNK

Huawei prezentuje inteligentny router dla sieci 5G

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8185

Huawei, podczas Światowego Kongresu MPLS+SDN+NFV 2019 w Paryżu, zaprezentował inteligentny router dla sieci metropolitalnych obsługujący technologię 5G. NetEngine 8000 powstał z myślą o zapewnieniu zróżnicowanych usług i ogromnej liczby połączeń wymaganych w erze sieci nowej generacji oraz chmury.

Seria NetEngine 8000 to odpowiedź firmy Huawei na wyzwania związane z zapotrzebowaniem na rozwiązania przystosowane do sieci 5G. Badania przeprowadzone przez GSMA pokazały, że do 2025 roku na całym świecie będzie 1,3 mld użytkowników i 1,36 mld urządzeń mobilnych 5G, przy 40% zasięgu sieci nowej generacji. Z kolei Gartner prognozuje, że do 2021 roku liczba globalnych połączeń IoT wyniesie 2,5 mld.

Zobacz: 1,4 mld połączeń z siecią 5G w 2025 roku
Zobacz: W 2022 roku możemy mieć w domu nawet 500 urządzeń podłączonych do Internetu

- Lata doświadczenia w branży IP pozwoliły Huawei na innowacyjne opracowanie pierwszego w branży inteligentnego routera dla sieci metropolitalnych, który oferuje największą pojemność, gotowość do pracy w trybie SRv6 i inteligentną automatykę. Dzięki temu Huawei jest obecnie liderem w dziedzinie inteligentnych sieci IP.

- powiedział Kevin Hu, President, Data Communications Product Line Huawei

Wraz ze wzrostem napędzanym przez 5G czy usługi wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości w chmurze, sieci metropolitalne czeka kilka problemów do rozwiązania:

  • metropolitalna sieć transmisyjna 10GE nie jest w stanie sprostać dziesięciokrotnemu wzrostowi ruchu, którego można się spodziewać w ciągu najbliższych pięciu lat,
  • dzisiejsza sieć transmisyjna nie jest w stanie obsłużyć spodziewanego 1000-krotnego wzrostu liczby połączeń, napędzanych przez IoT i usługi wideo,
  • niskowydajne operacje sieciowe nie są w stanie rozwiązać kwestii proaktywnego zarządzania eksploatacją i konserwacją (O&M) oraz inteligentnej automatyzacji wymaganej przez usługi w chmurze.

Zobacz: HMD Global i Qualcomm porozumiały się w sprawie patentów. Ma to pomóc w rozwoju 5G
Zobacz: Nie potrafimy przewidzieć wszystkich korzyści sieci 5G - pisze w felietonie Minister Cyfryzacji Marek Zagórski

Ja podaje Huawei, epoka 5G i chmury już się rozpoczęła, w związku z czym sieci IP mają zasadnicze znaczenie dla infrastruktury sieci nowej generacji. Bardzo duże przepustowości są niezbędne do zapewnienia usług łączności w branżach wertykalnych 5G, w czym pomocna ma być inteligentna i kompleksowa sieć metropolitalna. W erze 5G i usług w chmurze ważne są trzy kluczowe cechy sieci miejskich: uproszczenie sieci, inteligentna łączność oraz wysoka dostępność.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu