DAJ CYNK

Sprawdziliśmy - Samsunga Galaxy S10 odblokujesz samym zdjęciem twarzy

07.03.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5991

Ważne 1

0

Po raz kolejny okazuje się, że system odblokowania smartofnu za pomocą skanu twarzy, który nie bazuje na jej trójwymiarowym modelu, nie jest idealny. Samsung Galaxy S10 można odblokować samym zdjęciem twarzy.

Odblokowanie smartfonu za pomocą skanu twarzy jest możliwe nawet w smartfonach z niższej półki. Działa to w oparciu o przedni aparat, który na podstawie dopasowania wzoru do zrobionego zdjęcia naszej twarzy jest w stanie odblokować urządzenie. Zdecydowanie nie jest to rozwiązanie idealne, bo łatwo jest je oszukać. Na przeciwległym biegunie mamy np. Face ID w iPhone'ach, które odblokowuje smartfon na podstawie trójwymiarowego skanu twarzy. I tutaj podstawienie przed ekran smartfonu zdjęcie twarzy nie pozwoli na jego odblokowanie.

Zobacz: Wyświetlacz Galaxy S10 został wyróżniony przez DisplayMate oceną A+ - najwyższą w historii

W Samsungach Galaxy S10 przed odblokowaniem smartfonu wykonywany jest skan twarzy, ale nie w trzech wymiarach, jak w iPhone'ach. ale w płaskich dwóch wymiarach. Czy to oznacza, że można go oszukać zdjęciem? Pierwsze filmy, jakie pojawiły się w Internecie pokazują, że jak najbardziej jest to możliwe.

Korzystając z okazji postanowiliśmy to sprawdzić na naszym testowym egzemplarzu Galaxy S10 Plus. I potwierdzamy, mechanizm odblokowania za pomocą skanu twarzy da się w prosty sposób oszukać za pomocą zwykłego zdjęcia, np. wyświetlonego na innym smartfonie. Podobnie można oszukać np. Huaweia P20 Pro, ale już tak łatwo nie będzie z Matem 20 Pro, który skanuje twarz w 3D.

Dodatkowo, Samsung zapewniał, że ultrasoniczny skaner linii papilarnych działa również z mokrym palcem. Tutaja również mamy złe wiadomości - ta funkcja nie działa.

Zobacz: Smartfony Galaxy S10 i S10e są trudniejsze do naprawy od serii Galaxy S9 i Galaxy S8

Źródło tekstu: BGR; wł

Komentarze
Zaloguj się