DAJ CYNK

Wyświetlacz Galaxy S10 został wyróżniony przez DisplayMate oceną A+ - najwyższą w historii

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5295

Ekran smartfonu Samsung Galaxy S10 został wyróżniony przez DisplayMate Technologies najwyższą w historii tego badania oceną A+. Zdaniem DisplayMate jest to najwierniejszy pod względem kolorystycznym wyświetlacz, jaki kiedykolwiek przetestowaliśmy, prawie na pewno znacznie lepszy niż wyświetlacz w Twoim smartfonie, telewizorze 4K UHD, tablecie, laptopie i monitorze komputera.

Wyświetlacz w Galaxy S10 (także w Galaxy S10e i Galaxy S10+)jest przede wszystkim bardzo jasny. Jak podaje Samsung, jego szczytowa luminancja wynosi 1215 nitów. Wyświetlany na nim obraz jest zatem ostry i wyraźny w każdych warunkach, także przy bezpośrednim działaniu światła słonecznego. Jest on także bardziej energooszczędny. Względna efektywność energetyczna wyświetlacza Galaxy S10 wynosi 1,54 W (w porównaniu do 1,7 W w przypadku wyświetlacza Galaxy S9).

Galaxy S10 to także pierwsze urządzenie mobilne, którego wyświetlacz obsługuje HDR10+. Dzięki temu zapewnia on rekordową wierność kolorów, która według raportu DisplayMate praktycznie nie do odbiega od ideału. Uzyskana przez Galaxy S10 wartość 0,4 JNCD (Just Noticeable Color Difference) pod względem wyświetlanej gamy kolorów DCI-P3 stanowi wyraźną poprawę w stosunku do wartości JNCD na poziomie 0,7 osiągniętego w Galaxy S9.

Firma Samsung zadbała również o obniżenie emisji światła niebieskiego (o 42% w porównaniu z Galaxy S9), co powinno pozytywnie wpłynąć na jakość nocnego wypoczynku. Nowa technologia zaimplementowana w Galaxy S10 została doceniona przez TÜV Rheinland, światowej klasy niemiecką jednostkę badawczą, certyfikatem Eye Comfort. Podczas gdy konwencjonalne panele OLED dla smartfonów emitują około 12% niebieskiego światła, panele Galaxy S10 emitują go zaledwie 7%, co stanowi najniższy poziom w branży.

- Szczególnie istotny i imponujący jest fakt, że Samsung systematycznie poprawia parametry wyświetlaczy OLED z każdą generacją Galaxy od 2010 roku.

- stwierdził dr Raymond Soneira, prezes DisplayMate Technologies.

Zobacz: Samsung Galaxy S10 i S10+ - pierwsze wrażenia. Smartfonowej ewolucji ciąg dalszy
Zobacz: Smartfony Galaxy S10 i S10e są trudniejsze do naprawy od serii Galaxy S9 i Galaxy S8
Zobacz: Samsung: Seria Galaxy S10 mniej popularna niż S9 czy Note9

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu