DAJ CYNK

Samsung przejmie firmę Corephotonics? To oni pomogli Oppo w budowie smartfonu z 5-krotnym zoomem optycznym

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3245

Samsung jest podobno na etapie zaawansowanych rozmów zmierzających do przejęcia izraelskiej firmy Corephotonics. Czyżby oznaczało to koniec przygody z przełomową technologią zoomu optycznego w smartfonach Oppo?

Corephotonics są znani w branży producentów smartfonów za sprawą rewolucyjnych rozwiązań dotyczących fotografii cyfrowej. Firma ma w swoim portfolio blisko 150 patentów, a od pewnego czasu współpracuje z chińską marką Oppo. Efektem wspólnych wysiłków jest między innymi smartfon z 5-krotnym zoomem optycznym. Przypuszczalnie Izraelczycy stoją również za nowym zapowiedzianym przez Oppo modelem z 10-krotnym zoomem optycznym.

Według informacji serwisu Globes, Samsung może wyłożyć 150 - 160 mln dol. za przejęcie Corephotonics. Z pewnością Koreańczycy zyskaliby nad konkurencją znaczną przewagę w zakresie optyki w smartfonach. Według dokumentacji technologia stosowana przez Izraelczyków pozwala na osiągnięcie hybrydowego 25-krotnego przybliżenia. Dla porównania Mate 20 Pro oraz P20 Pro od Huawei mogą się pochwalić 'zaledwie' 5-krotnym zoomem hybrydowym.

Zobacz: Oppo potwierdza hybrydowy 10-krotny zoom optyczny w smartfonie. Sprzęt zostanie pokazany na targach MWC 2019
Zobacz: ABC Data polskim dystrybutorem marki Oppo
Zobacz: BOE nadrabia zaległości w temacie paneli AMOLED. Wkrótce chiński producent może zagrozić firmie Samsung Display

Czy ewentualne przejęcie Corephotonics przez Samsunga oznacza koniec współpracy z Oppo? Z pewnością odbije się na obecnym partnerstwie obu firm. Warto też podkreślić, że Koreańczycy będą musieli wziąć na siebie spór patentowy między Corephotonics, a Apple. Koncern z Cupertino jest oskarżany o bezprawne wykorzystanie rozwiązań izraelskiego producenta w swoich smartfonach z podwójnym aparatem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Corephotonics

Źródło tekstu: Android Authority

Przewiń w dół do następnego wpisu