DAJ CYNK

Oppo potwierdza hybrydowy 10-krotny zoom optyczny w smartfonie. Sprzęt zostanie pokazany na targach MWC 2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4113

Oppo szykuje coś wyjątkowego na targi MWC 2019 w Barcelonie, które odbędą się na przełomie lutego i marca. Już teraz wiemy, że producent ma w zanadrzu hybrydowy zoom optyczny oferujący aż 10-krotne powiększenie bez utraty jakości zdjęcia.

Przedstawiciele Oppo uchylają rąbka tajemnicy odnośnie aparatu z hybrydowym 10-krotnym zoomem optycznym jaki ma zadebiutować w smartfonie tego producenta. Na specjalnej konferencji poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących jego konstrukcji. Wiemy już między innymi, że zakres ogniskowej jaką będzie zapewniać system obiektywów zawiera się w przedziale 15,9 - 159 mm (ekwiwalent dla 35 mm).

Dla porównania jeden z najbardziej uniwersalnych aparatów w smartfonie Huawei P20 Pro pokrywa ogniskową 16 - 80 mm. Ze slajdów prezentacji wynika, że aparat będzie się składać z trzech matryc, a system soczewek wraz z pryzmatem ułożony będzie wzdłuż konstrukcji smartfonu na kształt peryskopu, dzięki czemu uda się osiągnąć tak duże powiększenie. Wykorzystany zostanie też mechanizm 5-krotnego zoomu optycznego, jaki Oppo zaprezentowało już kilka lat temu.

Zobacz: ABC Data polskim dystrybutorem marki Oppo
Zobacz: Realme cały czas poprawia wynik. Marka należąca do Oppo sprzedała już 4 mln smartfonów
Zobacz: 31 stycznia marka Oppo oficjalnie zadebiutuje na polskim rynku

Dla podstawowego aparatu oraz teleobiektywu dostępna ma być optyczna stabilizacja obrazu. W pracach nad nową technologią wykorzystano ponad setkę patentów, a całą konstrukcję poddano testom upadku (przeprowadzono aż 28 tys. takich prób). Oppo zapowiada, że po prezentacji sprzętu na targach MWC 2019 technologia może zostać udostępniona innym producentom jeszcze w tym roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Oppo

Źródło tekstu: GSMArena, TheVerge

Przewiń w dół do następnego wpisu